Показват се публикациите с етикет граал. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет граал. Показване на всички публикации

петък, 28 юни 2013 г.

Бълнуваници на Космическия Нострадамус (от орбиталната лудница)


Казват, че "няма утре" и че има "само сега". Стоя си в орбита около Земята, като сущий сателит, и се чудя как е възможно да има "едно единствено сега" върху кълбо. В една част на кълбото "сега" е 10:00 часът, в друга част, по "същото време", е 23:00 часът.

За едни "сега" е слънчев ден, за други - слънчевият ден е тъмна звездна нощ. За олигарха-космополит "сега" е целия свят, за умиращите от глад дете и старец "сега" е липса на целия свят и осезаемо усещане за живота, който някак все убягва (прости ми, Господи!).

Казват - "историята се пише от победителите". Езикът никога не лъже. Няма такова нещо "история". Всъщност, има, но е само писмена. Нещо, не по-различно от увлекателен булеварден роман. Но прието за вярно, за "учителка на живота". Историята е обратното на Коржибското "картата не е територията". Знам, че говоря от лудницата, затова мога да кажа - историята е карта, обявена за реална територия. А всъщност - напълно ограничена лъжа. Защото животът не може да влезе в такава рамка. И не само историческа - и биологическа, и физическа, и социална, и психическа. Животът е нещо с главно "Ж". Нещо доста по-голямо от всички, породени на Земята представи, за да може да бъде вкарано в една от тях и дори в набор от хиляди представи.

Тежки са условията на планетата Земя. За да оцелееш физически, са необходими много материални средства. И сякаш цялата "история" се върти около това кой да владее всички тия средства. Има царе, те държат всички богатства, после главите им падат, и богатствата се вземат от други. Които вече не се наричат царе, но това е без значение.

Един конкретен пример. Социалистическият блок, формиран през 20 век, беше под оксиморонното мото "диктатура на пролетариата". Когато този блок се разпадна, "пролетарските" водачи се възродиха - сущи феникси - вече като олигарси. По времето на соца те владееха неформално богатствата, след него - вече съвсем формално. И обединено с доскорошните "врагове" - капиталистическите олигарси.

Населението на Земята расте, независимо от трудните условия. В досегашната позната "история" няма данни да е било толкова много, 8 милиарда. Огромен брой от тях живеят в абсолютно нечовешки условия. Живеят така тия, от които няма никаква икономическа изгода, т.е. хората, които не могат да бъдат използвани за повишаване на "контролния пакет" богатства, държан от владетелите на света.

Нали пиша от лудницата, мога да кажа, че има един Шегаджия, който, гледайки алчността човешка, нарочно започна да изпраща на Земята все повече и повече души - иска да види как ще се справят с такава конкуренция и "какво ще стане накрая" - дали алчността ще бъде победена, или ще възтържествува.

Виждам "Рога на Изобилието". Държат го хората, владеещи света. Другите им се кланят, работят им (защото иначе са убедени, че ще умрат от глад) и твърдят, че има само "сега". Рогът на Изобилието, Свещеният Граал, и други разни такива нещица - те са едно и също нещо - онова, обединяващото, около което се върти цялата "история" на човечеството.

...

P.S. Напуснах замалко земната орбита и сега съм на оздравителен полет към Плутон (летя, щото не ми се минава през чревоядина, няма да усетя пътя и няма да имам файда от него, т.е. той няма да е оздравителен). Все пак да кажа, че Рогът на Изобилието е невидим, защото е твърде цялостен (холограмен, холистичен). Същото е и с Врага. Човечеството е поставено пред невидим Враг. Бори се срещу нещо, ама като не знае какво е то - ми не знае!

28.06.2013г. Аеиа

понеделник, 2 юли 2012 г.

Свещеният Граал в мазето на Съседа




Хората трудно вярват в каквото и да е. За да го направят, преди всичко им е нужна една голяяяма лъжа. Колкото по-голяма, толкова повече вяра генерират. Подозирам, че това е някакъв закон. Физичен ли, генетичен ли – или икономически – нямам идея, но не това е важното в случая...

Затова, когато бай Симо обяви на всеослушание в бакалията, че в мазето му се бил появил някакъв особен на вид човек, (май рицар?), който носел със себе си само една невзрачна чаша, никой не му повярва.

А човекът си казваше истината! Може би, ако бе казал, че в мазето му е долетяла Мерилин Монро, всички щяха да повярват, че дори да се надпреварват кой пръв да го посети и да види звездата с очите си. Ама някакъв си рицар?! Пълен абсурд! Такова животно нема! Видно, рицарите не се радваха на почит в наше село.

И понеже бай Симо ми е съсед, а и е всеизвестен с разкошните вина, които произвежда всяка година, аз реших да го посетя. Не защото повярвах в рицаря! И аз не повярвах от първия път – да не си помислите нещо!

И така, отидох у тях една вечер. Жена му я нямаше. Това беше прецедент! Погледнах въпросително Симо и той, ще не ще, си изля душата. Жена му, Сия, го напуснала! За първи път за петдесет години брак! И всичко било, заради „новия заселник в мазето”! Казала, че ще се върне, само ако натрапникът се махне. Изглеждаше много съкрушен, съседът Симо.

„Да, нещо се е чалнал съседът!” – помислих. А на глас лицемерно казах:

- Ееех, виж ти, идиотщина! Симо, Симооо, дай да не се отплесваме в подробности, а да си изпълним ритуала! Ходооом марш към мазата!

В мазето Симо открай време има една много хубава механичка, отделена от помещението с бъчвите и затоплена през зимата. Миндерче, дървена маса. Стопанинът точи вино на място, слага по две глинени паници и сяда с госта. Голям табиетлия е. Понякога слага и някое мезе. В това се състои ритуалът, за който споменах по-горе.

И влизайки в механата – се заковах на място! Там наистина седеше някакъв огромен човек! Беше облечен с дрехи на бай Симо – той също е доста едър – а до стената стояха рицарски доспехи! Като в музей!

- Това е съседът ми – Иван. – представи ме Симо.

Човекът достолепно стана, направи лек поклон с ръка на сърцето, погледна ме и се представи (разбира се!) като „Парсифал”. Омръзнало му било да стои сам там, където бил, и чрез Граала получил информация къде да отиде – държал да е на мястото, където се намира най-хубавото вино на света. (При тия думи бай Симо гордо ме погледна – погледът му просто говореше „Избите на френските шата – репа да ядат!) След това Граалът го насочил и той започнал едно графмонтекристовско копаене – и ето – стигнал до мазето на съседа! Благославял Съдбата! Единственото, което му пречело на пълното щастие било това, че домакинът му не искал никаква отплата за гостоприемството си – и Парсифал се чувствал малко като натрапник.

Така и така ситуацията беше особена, реших – като е гарга, рошава да е! Зашушнах на ухото на Парсифал... Стараех се Симо да не чуе.

След малко се звънна на вратата. Симо се качи да види кой е. Мина доста време, докато се върне.

- Няма да повярвате – изглеждаше особено. – Моята Сия се върна! Станала е същата, каквато беше на двайсет години!

Парсифал ми намигна, помръдвайки обрасли вежди.

- Искаш ли и ти да станеш такъв? – запита той без забава Симо.

- Искам! Ама нямаме подходящи дрехи...

- Симо! Я не издребнявай! Ще се справите с дрехите...

- Аз ще помогна – намеси се рицарят. – Горе вече имате няколко куфара с тях. Хайде, сръбни малко от виното и се качвай горе!

Парсифал подаде Чашата – май това бе Граалът! – Симо пи и се превърна в младеж!

После се качи горе.

Повече никой от селото не ги видя – Симо и Сия.

Ние с Парсифал знаем, че бяха заминали на един тропически остров – да карат вечен меден месец.

Те имат двама сина-близнаци. На по над петдесет години. Имат и внуци. Когато разправих на семейството какво е станало с майка им и баща им – те не ми повярваха! Ангажираха полицията, която ги търси къде ли не – не ги намери, то е ясно!

Съселяните ни пък бяха убедени, че Симо и Сия, понеже вече са доста възрастни, са се преселили в града, при децата.

Колко пъти разправях истинската история в нашата кръчма. В бакалията. И навсякъде. Никой не ми повярва!

Хората трудно вярват на истината...

януари 2012г. Аеиа


понеделник, 23 януари 2012 г.

I.B.M., Трите Стълба на Храма и Тамплиерите


Четейки Кроули, Момиченцето срещна едно интересно твърдение, което го накара да се замисли за Света, Структурата, Смисъла, Символите, Строежа, Стълбовете, Спиралите и „всичко останало” или всичко Сос-станало...
Там, в една бележка под линия, обясняваща инициалите на последния велик Майстор на Тамплиерите – Жак дьо Моле или на латински IACOBUS BURGUNDUS MOLENSIS – бе казано, че те са I.B.M. и представляват Трите Стълба на Храма. Има се предвид митичния Храм на Соломон, който не е останал до наши дни, макар да твърдят, че Стената на Плача в Йерусалим е всъщност една от стените на това древно чудо на архитектурното изкуство. Други пък усилено говорят и пишат, че Тамплиерите (от темплум, лат. – храм; Храмовници) били намерили този Храм и в подземията му попаднали на Свещения Граал, който отнесли в неизвестна посока. Кой знае защо тук на Момиченцето му хрумна всепроповядваната максима: който владее Информацията, владее и Света.

Интересно беше и друго – първите рицари Тамплиери са били Девет на брой. Момиченцето нямаше как да не се сети за „Деветимата Неизвестни, които владеят Света и определят съдбините му”. Нямаше как да не се сети и за смъртта на кладата на Жак дьо Моле – когато той проклел Филип IV Хубави и папа Климент V, които наистина след клетвата набързо напуснали нашия свят. И как някакъв тайнствен човек, наблюдаващ екзекуцията, който после изчезнал яко дим, казал: „Жак дьо Моле, ти ще бъдеш отмъстен!”...

Но ако продължаваше така да се отклонява в необятните тамплиерски истории, митове, легенди и – може би – истини, Момиченцето нямаше да успее да стигне до Същността на днешното си откритие.

Ето защо е силна тази компания – I.B.M.! Заради Буквите! – каза си Момиченцето. След това провери какво казва за компанията Уикипедия:

Ай Би Ем (съкращение от първите букви на International Business Machines, IBM) е американска компания, най-големият в света доставчик на софтуер, хардуер и комплексни услуги в областта на информационните технологии с обем на продажбите в този сектор от 50,26 милиарда евро и общ обем на продажбите от 72,58 милиарда евро (2006). IBM съществува вече повече от век благодарение на влагането на много средства в изследвания, умелото привличане на водещи учени (вкл. нобелисти), инженери и търговски представители по целия свят, внимателното проучване на пазарните нужди, както и премереното инвестиране в нови технологични направления или отказване от по-нататъшна дейност в други такива. Компанията е създател на мейнфрем компютрите и продължава да е лидер в производството им до днес. Хардуерната ѝ продукция варира от мощни суперкомпютри до последните постижения в областта на микро- и наноелектрониката. Компанията е притежател на огромно количество патенти.

После отново се върна на тази част от „Книга на лъжите”, в която намери тази интересна „буквена информация”: 


33

 Кефале ЛГ (глава Ламбда-Гама)

Бафомет
Черен двуглав орел е БОГ; даже Черен
Триъгълник е Той. В Своите нокти Той държи меч;
аха, остър меч се държи там.
Този Орел  е бил изгорен във Великия Огън; и въпреки това, нито
перце не е опърлено. Този Орел е бил погълнат
във Великото Море; и въпреки това, нито перце не е намокрено.  И така,
полетял Той  във въздуха, и засветил над земята за
Свое удоволствие.
Така говореше ЙАКОБУС БУРГУНДУС МОЛЕНСИС (17)
Великият Господар на Храма; и за БОГ,
който е Магаре-главец, той дръзна да не говори.

                      
Коментар (Ламбда-Гама)
  
33 е числото на Последната Степен на Масонството, която е присъдена на Фратер П. през 1900 година от „вулгарната ера” от Дон Хесус де Медина-Сидония в Мексико Сити.
Бафомет е тайнственото име на Бога на Рицарите на Храма (Тамплиерите).
Орелът, описан в параграф 1, е този на Тамплиерите.
Този масонски символ, все пак, е идентифициран от Фратер П. като птица, която е господар на четирите елемента, а също и на името Тетраграмматон.
Якобус Бургундус Молензис (Жак дьо Моле) е подлаган на мъчения в Париж през 1314 година от вулгарната ера.
Тайните на неговия орден все още не са изгубени, и са считани за ценни от последователите му, както е подчертано в последния параграф, който намеква за знание на тайно боготворене – това, за което Великия Майстор не е говорил.
Орелът може да бъде припознат, макар и не съвсем точно, с Ястреба, за когото говорихме преди.
Това може би e Слънцето, екзотеричният обект на боготворене във всички значителни култове; орелът не трябва да се бърка с други обекти на мистичния птичарник, като лебеда, феникса, пеликана, гълъба и подобни.

17. Jacobus Burgundus Molensis – инициалите му I.B.M. са инициалите на Трите Стълба на Храма, и добавени към 52, 13 х 4, Синът.

 Интересното беше, че в Уикито твърдяха, че Ай Би Ем е основана през 1911 година, на базата на една друга компания. А Кроули бе публикувал „Книга на лъжите” за първи път през 1912 или 1913 година...

"Да, понякога можеш да стигнеш до доста интересни и наглед – ирационални – изводи." – каза си Момиченцето. – "Буквите са велика работа!"

Може би – прокънтя Нещо в един Облак... Но дали това бе Смях или Думи – не можа да се разбере. А и нямаше Кой да го разбере...

Смехът, всъщност, може ли да се предаде с Букви?


...

23.01.2012г. Magicktarot

(бел. авт. - всички аналогии в това писание са изцяло измислица на автора)

...

събота, 30 април 2011 г.

Как се научих ДА ПРАВЯ ЗЛАТО...


                                                                                                                ПЛАНИНЕЦЪТ
                               Съзнанието е болестен симптом.
                               Всичко, което се движи добре, движи се без воля.
                               Всичкото умение, всичкото напъване, всичкото намерение
                               е противоположност на лесното.
                               Практикувай хиляди пъти, и става трудно; хиляда хиляди,
                               и става лесно; хиляда хиляди и хиляда хиляди, и вече не си
                               Ти, който го прави, но То, което прави себе си чрез тебе.
                               До тогава, нищо направено, не е направено добре.
                               Така говореше ФРАТЕР ПЕРДУРАБО (брат УСТОЯЛ до КРАЯ),
докато скачаше от скала на скала
                               в морената, без дори да погледне надолу.
„Книга на лъжите” Алистър Кроули

1.
     Отново изгубени в Родопите. Няма жива душа. Всъщност – има, но в този израз съм свикнала да внасям смисъл на човешко същество с всичките му атрибути. Та, освен нас, двамата, наоколо не регистрираме други човекоподобни. Разговаряме, обсъждаме и вървим, вървим. Когато вървиш дни наред, умора няма. Дори не забелязваш, че вървиш. Все едно си с ботушите-самоходки от приказките. Вървенето сякаш става от самосебе си. То като че ли е отделно Същество...

     Когато изгубя ориентация за положението си в пространство-времето – не че тя е вярна, съзнавам, че е илюзорна, но я приемам като „необходим несъществуващ инструмент” за опериране в моята реалност – та когато изгубя така ценната си ориентация, съм изградила свойството да пускам на свобода една част от мен, която съм нарекла Независимия наблюдател. Това никой, освен мен, не го знае, по обясними причини... Този Наблюдател ми казва какво има наоколо, в радиус от около километър. Когато си в равнинна и видима местност такъв наблюдател не е нужен. Но ако си във вековна, гъста, полудевствена гора, където видимостта е твърде ограничена, Наблюдателят е много важен и ценен...

...Както си вървим, Наблюдателят се връща и докладва, че на около четиридесет метра от нас надолу по склона има трима мъже, които ни наблюдават и слушат с изострено внимание. Притихнали и леко притаени били. Между три големи, сиви камъни, природно пирамидални, разположени един спрямо друг в  триъгълник. Приличали му на иманяри. Не само по външност и държание, а и по изкопа, който видял в празното между камъните.

     „Извадили ли са нещо оттам?” – Го питам, забравяйки да се притеснявам от неизвестните следящи, тъй като Откривателят в мен надига глава. „Не погледнах – бързах да ти съобщя. Недейте да говорите поверителни неща – слушат ви!”... „Ние нищо съществено не говорим, но ще го имам предвид, благодаря, че ми каза! Отиди да научиш още нещо!”... Наблюдателят отлита, а аз се тюхкам, че не се сетих да го питам ще имаме ли още срещи с тия хора. Този мой Наблюдател има свойството освен в пространството да вижда и във времето – и може да ми каже какво ще става в близкото бъдеще. Бъдеще като количество, равняващо се на един километър триизмерно пространство.

...Продължаваме вървенето. Все ще излезем някъде. Започвам да се притеснявам за Наблюдателя. Никакъв го няма. Нещо му се е случило... Но как е възможно това?...

2.
     Почти започна да притъмнява, когато стигнахме до Хижата. Макар че не си усещах краката, радостта ми беше неописуема. Хижата се стопанисваше от семейство – мъж и жена на средна възраст, но младолики и едно младо момче за всичко. И тримата изглеждаха някак особени. Не се връзваха много с пейзажа. Кой знае защо ми напомниха на пуерториканци от Уестсайдска история. Може би поради особеното състояние на съзнанието, предизвикано от цял ден ходене...Беше извън сезона и нямаше никакви посетители и туристи. Само ние. Стопаните много ни се зарадваха, веднага ни настаниха. Хижата представляваше главна сграда с бунгала около нея. Всяко бунгало имаше и работеща баня – радост! Зарадвахме се още повече като разбрахме, че ще ни приготвят и обилна вечеря, а и пиене имаха, изобщо – лукс отвсякъде...  Разбрахме се след двадесет минути да отидем в главната сграда.

...По пътя към столовата краката ми излязоха и от контрола на самите себе си, подгънаха се и се изтърсих на земята. Голям смях падна, за пръв път ми се случваше това и разбрах, че явно не съм добре тренирана, щом имам такива реакции след дванайсетчасово ходене...

     Вечерята започна. Стопаните седяха на съседна голяма маса, разположена в полуцилиндрична ниша и с кръгови седалки около нея – това беше тяхната маса. На нея имаше място за още няколко души. Поради близостта на масите постоянно си говорехме. На тях им беше интересно да научат за нас, на нас – за тях. Обстановката беше приятна – слабо осветление, но достатъчно да се виждаме. Дървена облицовка на стените, различни окачени горски и планински украшения и трофеи. Стопанката трябваше постоянно да става, за да ни досервира. Стопанинът се смееше, че току що сме изяли количество, което те двамата изяждат за седмица...

     В разгара на това приятно прекарване в столовата влязоха трима мъже. Много живописни. Едри, посивели, загрубели, със самочувствие и присъствие. Още с влизането им си личеше, че са си като у дома. И не се излъгах – веднага се насочиха към масата на Стопаните и седнаха при тях. Първоначално ние прекратихме разговора, което е нормално при промяна в обстановката, но новодошлите някак бързо се сляха с интериора и разговорът бе подновен, вече и с тяхно участие. Малко ми трябваше, за да разбера, че това са „тримата”, за които ми бе докладвал моят мистериозно изчезнал Наблюдател. А разбрах от това, че един от мъжете ни пита дали случайно ние сме били хората в гората, които те са чули да минават покрай тях. На такива пусти места  и извън сезона явно всичко се забелязва, не можеш да минеш между капките...

     Разговорът продължаваше. Беше интересен и ставаше все по-интересен. Единственото леко и малко неловко прекъсване се случи, когато реших да подметна за проба нещо за иманярство и за несметните съкровища, за които знам теоретично, че се намират под  Родопа... Тогава и Тримата млъкнаха, но беше съвсем за кратко, а аз се направих, че не забелязвам и продължих да се хиля за нещо друго... Мъжът ми (който не знае за Наблюдателя) и Стопаните също не реагираха по никакъв видим начин при споменаването на иманярите, нито усетиха неловкото краткотрайно млъкване... Аз се зачудих дали тези любезни, отворени и весели хижари знаят за заниманието на тези Трима мъже и дали не са в комбина с тях... Но това не ме интересуваше особено. По-належащо ми беше да разбера какво е станало с Наблюдателя и какво са намерили  Тримата там, между Трите камъка...

3.

                                                                                                         "ЗЛАТНИ ТУХЛИ

                                                           Научи ни на твоята тайна, Учителю! Мрънкат моите Аплодьори.

                                     Тогава заради твърдостта на сърцата им, 
и заради мекотата на главите им, аз ги научих на Магия.
                               Но... уви!
                               Научи ни на твоята истинска тайна, Учителю! Как да ставаме невидими,                                     как да придобиваме любов, и а! най-вече как да правим злато.
                               Но колко злато ще ми дадете за Тайната на Безкрайното Богатство?
                                Тогава ми каза най-първият и най-глупав: Учителю, не е много, но ето ти                                  сто хиляди лири.
                               Това аз склоних да приема, и прошепнах в ухото му тая тайна:
                               ВСЯКА МИНУТА СЕ РАЖДА ПО ЕДИН БАЛЪК.
„Книга на лъжите” Алистър Кроули
  
     Стана време за лягане. Пожелахме си „лека нощ” с нашите събеседници. Легнахме си.  Приятната умора, обилната храна и алкохолът бързо ни отведоха в сънните селения. При мен обаче се оказа, че е за кратко. Беше някъде към два часа, когато ме събуди с разтърсване (съвсем несвойствено!) моят Наблюдател.
        Ставай! Бързо! Трябва да вземеш едно нещо от бунгалото на Тримата иманяри!
        Каквоооо! – не можах да схвана веднага. – Как така?! Няма да мога! Ще ме хванат. А и тези хора са опасни. Ще ни заколят тука и никой няма и да разбере какво е станало с нас!
        Няма страшно, аз ще те насочвам! Нито ще разберат, че си им взела нещо, нито ще те усетят, като влезеш. Довери ми се! За всеобщо добро е! – Наблюдателят продължаваше да ме стиска за едното рамо и леко да ме тресе.

      Накарах го да обясни по-подробно. И го питах къде се беше изгубил толкова време. Оказа се, че е бил „пленен” от находката на иманярите. А тя била някаква масивна златна фигурка, представляваща дебелия, смеещ се Буда (съвсем несвойствено за тази област и този археологичен пласт, но както казват иманярите – ако всичко, което намират, влезе в официалната наука, то историята съвсем няма да е това, което пише в учебниците...)... Фигурката, т.е. статуйката била доста голяма и масивна и кой знае каква цена щяла да има на пазара – много милиони, може би, защото освен, че била от злато, имала диамантени очи, рубинени устни, а чувалът на Буда бил целият от най-качествен изумруд... Но не това било интересното. Ние нямало да крадем самата статуйка. Моят наблюдател разбрал, че вътре в статуята има една малка, нищожна, невзрачна дървена кутийка. По външния вид на статуята по нищо не личало, че може да бъде отворена и иманярите не подозирали, че в нея има „нещо”. А и да били видели кутийката – нямало да й обърнат внимание, защото изглеждала празна. Но точно в тази кутийка се намирала „универсалната енергия”, която може да ти даде практически всичко...

     Такива кутийки имало на няколко места по света. Но съвсем не били безопасни – ако ги отвориш просто ей така или ако по някакъв начин успееш да ги използваш...  
Аз веднага се разсъних, забравих и умора, и всичко, и в разбърканото ми съзнание като в бясна светкавична буря заблъскаха и засвяткаха идеите за философския камък, свещения Граал и други подобни митични и не дотам митични нещица... В два през нощта, когато витаят всякакви незнайни сили, можеш да повярваш в какво ли не. Включително и в абсурдните наглед твърдения на твоя Наблюдател, че е намерил нещо, което се търси откакто свят светува...

     Наблюдателят ми обаче бързо успя да ме успокои и да ме накара да „стъпя на земята”. Каза ми няколко неща. Първо – че ако не взема кутийката, скоро и тримата иманяри ще загинат по най-жесток начин, а това ще се случва и с всеки, който притежава статуята, когато кутийката е в нея. Второ – че на мен оставя да реша какво да правя с кутийката, но нямало гаранции, че и аз няма да последвам евентуалната злощастна съдба на иманярите и по-добре било да излезем и заровим някъде тази кутийка...

     Дълго време в мен се водеше борба на мотиви и противомотиви, поне изглеждаше дълго, защото при такива случаи така нараченото време се разтяга до безкрай. Изкушението беше огромно. Неописуемо. Аз можех да владея Света. Изпадах в истеричен смях, после се сривах в дълбоки пропасти, неутронни звезди ме придърпваха към центъра си, квазари ме изстрелваха като чисто нова материя, която се превръщаше в мравка и планета едновременно...

     Накрая реших, че не съм дорасла за такова нещо и се съгласих да изпълня точка по точка напътствията на моя верен Наблюдател. Той си отдъхна като видя, че е на неговата и ми каза какво да правя. Щял да влезе в стаята на Тримата, да провери дали са заспали дълбоко, да ми отвори ключалката и аз да вляза спокойно. Статуята се намирала в торба, закачена на гвоздей, забит в стената зад вратата. Трябвало да я извадя, да кажа едно кратко, но сложно заклинание, приличаше на бегло староеврейски – той ми го каза много точно, откъде го бе разбрал реших да не питам – статуята щяла да се отвори и аз да взема кутийката. После да излезем и да отидем да я закопаем.

        Но как ще стане закопаването? – попитах. – Не мисля да казвам на мъжа ми, защото първо – няма да иска да стане, второ – ще ме помисли за луда и ще се разсърди, че издевателствам над него, като го карам да копае през нощта в планината... Аз надали ще мога да копая...

     Тогава Наблюдателят ми каза, че ще направи със себе си едно преобразуване за пръв и последен път, което ще му позволи да оперира с лекота с „твърдата материя” и че той ще извърши всичко – даже не трябвало да крадем кирка и лопата от градинския инвентар на Хижарите. От мен се искало само да нося кутийката и да не се страхувам да изляза през нощта в планината... А да – и да забравя къде сме заровили въпросната кутийка...

     Изпълнихме всичко така, както искаше Наблюдателят. Върнахме се в хижата малко преди съмване. Аз се направих, че спя и след около час мъжът ми ме „събуди” да се подготвяме да тръгваме на следващия дълъг преход.

     Подготвихме се бързо, стегнахме багажа и тръгнахме. От хижарите беше станало само „момчето за всичко”. Поговорихме си на изпроводяк с него. Поисках му някакви адреси и информации,  и той ми ги написа на едно листче – имаше неочаквано красив почерк, което много ме учуди! Като тръгнахме се обръщах няколко пъти. Незнайно защо, Той стоеше там, където се разделихме и ни махаше при всяко мое обръщане... После вече не виждах хижата...

... А днес все още помня къде заровихме кутийката...