Дискът, с който лети Шаманът, се нарича от някои "галактика". С него, практически, летят всички - но, бидейки не-шамани - те дори не усещат, че летят. През пространство-времето. Тайна е и накъде отиват...
...
...
15.05.2014г. Соня Петрова - Аеиа
Дискът, с който лети Шаманът, се нарича от някои "галактика". С него, практически, летят всички - но, бидейки не-шамани - те дори не усещат, че летят. През пространство-времето. Тайна е и накъде отиват...
...
...
15.05.2014г. Соня Петрова - Аеиа
Огромен процент от планетата Земя е покрит с вода. Каква е логиката извънземните да прескочат океаните и да се насочат за контакти точно на сушата? Особено ако и те са вид водни същества?
От космоса Земята изглежда синя, заради водата...
Да, де, ама цялата планета е покрита с атмосфера, с въздух. Каква е логиката извънземните да прескочат въздуха и да се насочат отново към сушата (земята)?
Имало, разправят, неизвестни за нас същества, които обитавали въздуха. Същества, напълно различни по строеж и замисъл от нас.
И нима познаваме всички същества от океаните? Нима не сме установили, че делфините имат интелект, равен с човешкия? И това равенство, може би, е измислено просто за успокоение на "сапиенса". Защото той не може да живее пряко в природата, трябва му цивилизация. Докато делфините могат, което не им пречи да са умни.
...
Едни сини човечета кацнаха на океанското дъно. Там, в една подводна пещера намериха древни писания на делфините. Писания нестандартни. Бяха инкрустирани, ако може да се употреби тази дума в случая, в ядрата на клетките на растящия от милиарди години в пещерата морски мъх. Човечетата обраха целия мъх. И го изнесоха в неизвестна космическа посока.
Делфините нищо не им направиха - знаеха, че ще порасне нов мъх, който ще носи същата информация, инкрустирана в ядрата му.
Хората дори не подозираха, че Сините изнасят изключително ценни "манускрипти". В тях бе описана цялата истинска история на Вселената, не само на галактиката. Единственото, което ги притесни беше, че "извънземни крадат морска растителност".
Предполагаха, че ще правят от нея хибриди "мъх-човек-синьо".
Делфините мълчаха, подхилвайки се.
...
13.06.2013г. Аеиа
Има ли всъщност вчерашен изгрев?
А изгрев преди сто години и два часа?
Гледам далечните галактики,
виждат се тук-там и квазари,
някои от тях - отдалечени на милиард светлинни години от нас.
Гледам назад във времето.
Там, може би, има всякакви изгреви.
Ако някой гледа моята галактика така,
както аз гледам неговата -
и той няма да види моя изгрев. Дали?
Какви ти галактики?
Отдалечаваш се на стотина километра по шосето
и изгревът е съвсем друг.
Ееех, Изгрева!
...
...
22.05.2013г. Аеиа