Можеш ли едновременно да вдишаш и да издишаш? И как се казва това комбинирано, хибридно действие? Няма дума за него, може би защото не се практикува, поради физическа, психическа, научна, парапсихическа, космическа и пр. невъзможност.
По същия начин не можеш да влезеш и излезеш едновременно във/от едно конкретно място-време. И пак няма дума за такъв вид действие.
Медитацията запецва!
Пъна се, пъна, и не мога да вдишам-издишам едновременно... Тия процеси са несливаеми.
Сега търся "изход" от това пространство-време, който да е "вход" към друг вид пространство-време, където вдишването и издишването са един обединен и цялостен процес - не последователни такива.
"Дишане"-то се състои от "вдишване" и "издишване".
Ако направя паралел между "човек" и "дишане", дали човекът също се състои от два такива последователни процеса? Схематично, разбира се.
И дали има пространство-време, в което човекът е цял?
Сигурно!
...
18.04.2013г. Аеиа