Никой не е застрахован от фанатизиране в някаква област на реалността. Някои са фанатици на религиозна основа, други - по отношение на световната конспирация; трети - към дадена известна личност; четвърти... не е нужно да се изброява.
Има един белег, по който, според мен, веднага може да се определи кой в какво е фанатик, и дали е такъв.
Това е липсата на чувство за хумор, щом се отвори дума по съответната тема.
Фанатизираният човек може изцяло да няма чувство за хумор - да. Но може това да е само частично - да е само по "темата му".
Това е. :)
...
18.10.2013г. Аеиа