Показват се публикациите с етикет смешки. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет смешки. Показване на всички публикации

петък, 6 юни 2014 г.

Човекът понася много по-лесно чуждата мъка, отколкото чуждата радост


Наскоро нашият известен контактьор и ченълинг-мастър Г.З. се натъкнал на странен етерен ръкопис, по време на своите странствания из ДНК-слоевете.

Преведено на човешки език - с буквите му и всичко останало - написаното в ръкописа гласяло следното:

...

"И създадохме ние човека - точно както след време ще четат в шумерските таблички - да ни бъде роб и да върши тежката работа.

И той я вършеше, докато не му омръзна.

После се освободи.

Ама забрави, преди да се освободи, да си вложи в гените и усещането за радост и съпричастност.

И си остана просто един свободен роб-мазохист.

След време той, т.е. потомците му, ще се чудят, защо става така, че:

Когато някой страда и се оплаква, много хора се втурват да му съчувстват и помагат.

А когато човек е радостен -

почти никой не иска да е съпричастен с неговата радост.

Да, странно същество ще бъде този освободен роб-мазохист!

Ще понася много по-леко чуждата мъка, отколкото чуждата радост."

...

По-натам в ръкописа следват непреводими изрази.

Всъщност, уважаеми читатели, знаете, че условно наричаме това нещо "ръкопис" - то нито е писано, нито е направено от ръка.

Но Г.З. не разполага с дума, която да го опише. Човешкият род - също.

Важното е, че все пак преведохме част от него.

...

06.06.2014г. Соня Петрова - Аеиа

петък, 9 май 2014 г.

Пирамидите са шоколадовите бонбони на извънземните!


Вчера, нашият добър познат, ченълинг-ист и контактьор, Г.З., отново е влязъл в контакт с Вселенския Разум.

По думите на контактьора, Разумът не му позволил да го обхване холистично, затова Г.З. се наместил само в един условен сектор на Вселенския Тартор и от там опитал да разбере кой, кога и защо е построил пирамидите на планетата Земя.

Някакъв тамошен секторджия - Г.З. мисли, че това е бил човекът, обслужващ разумната тоалетна, но не е много сигурен - та, този секторджия напсувал нашия ченълингист и се опитал да го вкара в друг Сектор. Г.З. обаче дал смел отпор! Това породило нещо като "реакция на Сфинкса " - и секторджията на свой ред изпаднал в медиумичност, казвайки с напълно чужд глас:

- ПИРАМИДИТЕ СА ШОКОЛАДОВИТЕ БОНБОНИ НА ИЗВЪНЗЕМНИТЕ!

Ние, от редакцията, предполагаме, че в такъв случай Земята е кутия за шоколадови бонбони.

Които са червясали!

Ако предположим, че всичко живо около пирамидите е дошло там след тях, разбира се. Надяваме се също, Висшият Разум да не се усети и да не изпрати Галактическите Санитарни Власти да прочистят Земята, т.е. бонбонената кутия, от излишните живи микро- и макроорганизми! Част от които, се явяваме и ние, уважаеми читатели и не-читатели!

Ще следим нещата в тази връзка и занапред!

Очаквайте продължения!

...

09.05.2014г. Соня Петрова - Аеиа

четвъртък, 24 април 2014 г.

Доказателство, че жената произлиза от змията


Покрай текущата ми смяна на косата - това е процес, не се смейте! - ме налегнаха некои съображения, които бързам да изплюя на електронния лист, досущ плюеща кобра!

Та, става дума за приликите между жените и змиите.

Преди това обаче - леко уточненийце, коя версия на "змията" ще се ползва тук. Западна или източна? Лично за себе си, разбира се, избирам източната.

Ето ги вкратце двете змийски (ди)версии:

Западна: змията е долно, отровно същество, наказано за вечни времена от бога да ходи на корема си и да яде земя; да наречеш една жена "змия" е обида.

Източна: змията е жив символ на мъдрост; често се явява като въплътен пратеник на боговете или дори - като сам бог; да наречеш жена "змия" е висш комплимент.

И доказателството:

Знае се поверието, че змията никога не остарява, защото сменя кожата си. В процеса на самата смяна змията е неактивна и предпочита да се оттегли от света. Разбира се, и хората си сменят кожата, но това не става така видимо, както при змията, затова и никой не е обърнал внимание на това и не е сътворил поверия, легенди и т.н. Но пак се отплеснах!

Продължавам с доказателството: жената, подобно на змията, си сменя цвета на косата и прическата. В процеса на смяна, т.е. когато е с боя върху главата, жената, подобно на змията, гледа да не се показва на света - единственият, който има право да я вижда, е фризьорът или други посестрими по смяна. Смяната на кожата при змията и смяната на косата при жената са един и същи процес. Жената, като еволюционно напреднал вид, помни старите повели на рода си и ги е претворила в качествено новото, наречено "смяна на коса". Всъщност, знае се, че косата е част от кожата, така че в това няма нищо чудно, нито спорно.

И най-важното: както змията се подмладява с всяка смяна на кожата, така и жената става видимо по-млада, когато си смени косата.

Казах!

...

24.04.2014г. Соня Петрова - Аеиа

сряда, 23 април 2014 г.

Охлюв с перука!


За тайнствения Охлюв с перука се носят какви ли не легенди из едни далечни селения. Тук ще се задоволим само с няколко откъслечни стихчета, стигнали до нашето селение по напълно неизвестни пътища:

...

И някакъв охлюв с перука

летеше към мен в небосвода,

и пееше охлювни песни

за своя и моя изгода.

...

Знай, срещнеш ли охлюв с перука –

то значи Късметът те гледа

и чака дали ще се сетиш,

или ще нагазиш пак лука...!

...

...

...

...

23.04.2014г. Соня Петрова - Аеиа

неделя, 6 април 2014 г.

Дуалност на индустриите


Нещата, които ти развалят фигурата, са основен предмет на една индустрия.

Нещата, които ти поправят фигурата, са основен предмет на друга индустрия.

...

Нещата, които ти отнемат здравето, са основен предмет на една индустрия.

Нещата, които ти възстановяват здравето, са основен предмет на друга индустрия.

...

Нещата, които те пристрастяват към вещества, са основен предмет на една индустрия.

Нещата, които те лекуват от пристрастяването, са основен предмет на друга индустрия.

...

Нещата, които ти замъгляват ума, са основен предмет на една индустрия.

Нещата, които ти проясняват ума, са основен предмет на друга индустрия.

...

Профанизираният съвременен човек от нашето общество поддържа всички тези индустрии...

Да не се оплаква, тогава!

...

03.02.2014г. Соня Петрова Аеиа

петък, 28 март 2014 г.

Разкрит е Коренът на всички Илюзии по Земните кълбета!


Попадайки в някаква непосещавана досега Реалност, Шаманът разкри нещо, което го накара да легне на несъществуващата Земя и за зарита неудържимо, в пристъп на велик Смях.

Ето какво видя той:

Някакви пияни Извънземни трябвало да картографират нашия участък от Галактиката.

Те хубаво трябвало, и хубаво картографирали, ама в качеството си на пияни, видели Земята двойна!

И това не било лошо.

После обаче, Хората взели че се заселили на тази от Планетите от Двойката, която всъщност не съществувала!

След това пък, макар че няма "преди" и "след" - това са просто езикови абстракции, но не и нещо реално - та, след това, Великите Хорски Визионери, създателите на световните религии и традиции, успели да видят едностранчиво нещата!

Тоест, те видели, че "всичко е Илюзия", защото всъщност живеели на несъществуваща планета, но не успели да видят Пияните Извънземни, които трябвало да картографират Галактиката ни...

Мда!

...

28.03.2014г. Соня Петрова - Аеиа

вторник, 4 март 2014 г.

Заигравки с МОЗЪКА


Веригата на Мозъците..

...

...

04.03.2014г. Соня Петрова - АЕИА

понеделник, 10 февруари 2014 г.

Героите на най-великия автор!


Героите, дори на най-дълбокия автор, имат един смехотворен, но и отчайващ недостатък – не са чели собствения си автор! Егати!

...

...

01.2014г. Соня Петрова - АЕИА

петък, 24 януари 2014 г.

Шок! Земята е яйцеклетка!


Преди броени дни световноизвестният медиум и контактьор П.У.Т., съветник на президенти и велики просветлени, получава спешна небесна телеграма. В нея комисия от архангели му съобщава, че всъщност планетата Земя е яйцеклетка, която току-що е узряла. Това, разбира се, не е най-важното от селестианската депеша! По-същественото е, че П.У.Т. е разбрал, че към Земята летят милиони небесни сперматозоиди!

Космическото време, то е ясно за драгите ни читатели, е различно от местното земно такова, но, независимо от това, до дни се очаква най-изявените небесни сперматозоиди да стигнат до нашата Земя, т.е. до яйцеклетката. П.У.Т. твърди, че е твърде възможно планетата ни да бъде оплодена!

Но място за паника няма, уважаеми читатели, слушатели, бърсатели и прочие жители! Защото, фактически, планетата ни ще се умножи! Вече текат фючърсни продажби и търгове за закупуване на предстоящите, новопръкнали се клетки-планети!

Няколко будни граждани се питат кой ги продава. Ние, от редакцията, разбира се, не знаем. Предполагаме, че същият, който е започнал да продава и земята навремето...

Очаквайте продължение (то зависи от като как ще тръгне процесът на оплождане, разбира се)!

...

24.01.2014г. Соня Петрова - Аеиа Добави в Svejo

петък, 17 януари 2014 г.

Опитен крадец успя да открадне всичките пари на Земята!!!


Според теорията на вероятностите, има вероятност да се случи и такова нещо: някой опитен крадец успява да открадне всичките пари, нахождащи се на планетата Земя!

Какво става тогава?!? Всеки може да си го представя и да си го рисува с вътрешния взор. Ах! Ох!

Ситуацията е абсурдна и смешна до скъсване, но всъщност, кой знае защо, ми се струва, че и реалната "сегашна" ситуация на Земята е подобна - единици "държат" парите. Да, пускат ги да циркулират, предизвикват им "обръщение", но...

Затова настана и кризата... май...

...

17.01.2014г. Соня Петрова - Аеиа

вторник, 7 януари 2014 г.

Кой и защо чете големите автори?


Не, не! Анализи и подобни неща няма да правя! Просто ще плесна една схематична заготовка на наскорошна моя визия, придружена с един, за мен, меко казано, стресиращ извод! :)))) Според мен - няма нужда от допълнителни пояснения...

Ето я:

...

07.01.2014г. Соня Петрова - Аеиа

понеделник, 25 ноември 2013 г.

Розата - старата мома сред цветята


Ах, Ти, мое Съзнание! Да, де, знам, че не си мое, ама как смееш да ми докладваш такива работи!

И без това, видя ли цветя, не мога да не забележа изложените им на всеобщ показ полови органи!

Защото, както е всеизвестно, цветята са едни от най-безсрамните същества - повечето от тях, щом цъфнат, моментално показват половите си органи!

Не знам защо в човешкия свят е възприето, че цветята са едни от най-чистите и възвишени същества!

И че е редно да се подаряват под път и над път, при случай и без случай!

Цъфналото цвете, показвайки своите гениталии, тръби: "Ела ме опраши! Ела! Ела! Ела!".

Е, какво да си помисля, когато някой ми подари цветя?

Разбира се, не друго, освен че ми прави директен намек, че иска да се взаимоопрашваме!

А то често не е така! Ама цветята са виновни!

...

И ето, мое Съзнание, днес ми докладваш, че Розата, моето най-любимо цвете, била всъщност старата мома сред цветята!

Защото, както Ти твърдиш, тя показвала половите си органи, чак когато започнела да прецъфтява! Дълго време стояла цъфнала, без да се виждат нейните гениталии...

Е, какво ми казваш с това? Искаш да ми намекнеш, че щом Розата ми е любимото цвете, значи и аз съм такава пуританка!

Леле!!!

...

Съзнателни Му работи! :)

...

...

25.11.2013г. Аеиа

събота, 19 октомври 2013 г.

Сензационната конспирация от последните дни!


Миналия месец група журналисти, учени, политици, зарзаватчии и уфолози направи епохално откритие. То не може да се сравни с нищо от известната ни досега история на човечеството, а и от други истории - тази на мармотите, на крокодилите, а също на термитите, латимериите и, не на последно място, на къртиците.

Ето за какво става дума - за един грандиозен заговор срещу човечеството, датиращ, вероятно, от милиарди години.

Няколко вида извънземни цивилизации, пренебрегващи напълно мармотите, са се центрирали над човешкия род и произвеждат ли, произвеждат облаци.

Уважаеми читатели! Вие първи се докосвате до тази велика тайна! Облаците не би трябвало да присъстват в нашата атмосфера! Това са изкуствено създадени обекти. Ясно е, че всички ние ги приемаме за даденост, но в това е уловката. Дезинформация е и повсеместно разпространената лъжа, че от някои от облаците валял дъжд и по този начин се осъществявал кръговратът на водата в природата. Да, вода има, и дъжд има, а и сняг, град и суграшица, но... Отново стигаме до едно голямо "НО". Запитвали ли сте се откъде идва тази вода в дъждоносните облаци? Какво съдържа тя? Дали наистина е хаш-две-о, с аерозоли и прочие? Тази вода идва от галактиките, от които са генерирани тия облаци! Тя, под формата на просто хаш-две-о, прониква в най-горните, фини и тънки слоеве на човешката мозъчна кора, и там прави реакция, от която нормалният човек се превръща в междугалактическо зомби!

Както е всеизвестно, облаците са различни видове, имат различен цвят, строеж и консистенция. Групата от дръзновени човеци, която първа разкри този заговор, е успяла да класифицира облаците и да определи кой вид облак на коя извънземна цивилизация принадлежи.

За да не затруднява и без това зомбясалите от милиарди години хора, групата засега се ограничи да подаде обществено единствено цветовата класификация на облаците.

И така:

- Сивите облаци са дело на т.нар. Сиви. В тях те хем си крият неутронните космически кораби, хем оводяват с вода народа, хем излъчват енергии, неизвестни засега на нашата наука, които енергии влияят на човека по страховит начин.

- Белите облаци са собственост на т.нр. Бели. Някои ги наричат погрешно "Бяло Братство" и съвсем дезинформативно ги пращат да живеят в страната Шамбала. А те, то е видно, са навсякъде! Да знаете, драги читатели - колчем видите бял облак, това е база на Белите!

- Сини облаци. То е ясно - на Сините.

- Зелени облаци - на Зелените.

- Хибридни облаци. Получават се, когато две или повече извънземни цивилизации се съберат да празнуват заедно. Тогава се предполага, че хората не изпитват върху себе си пагубното облачно влияние; Но това е само предположение.

Групата-откривател на този вопиющ заговор, в колаборация с огромен брой институти и интердисциплинарни учени, в момента разработва стратегии, които ще бъдат обнародвани съвсем скоро и ние, хората, най-сетне ще можем да разберем как и с какви средства бихме могли да се предпазим от това масово зомбясване, причинявано от облаците. Засега не ни остава нищо друго, освен да ги гледаме и да сме спокойни, че поне сме ги разконспирирали!

...

19.10.2013г. Аеиа

неделя, 13 октомври 2013 г.

Еротика! - спекулацийки


Такааа!

Нека разгледаме думите "етика" и "еротика".

Разликата между тях е една сричка - "ро".

"Ро" е думата, с която се обозначава буквата "р" от гръцката азбука.

С "ро" във физиката се отбелязва плътността. Гръцката буква "ро" е символ и на специфичното съпротивление.

Вземайки предвид горните данни, можем да се върнем към "етика" и "еротика" и да кажем:

Еротиката е добила плътност етика. Когато етиката слиза в проявения свят, тя става еротика - лепва й се плътност.

...

13.10.2013г. Аеиа

понеделник, 23 септември 2013 г.

Шпионин на Апокалипсиса?!


Преди дни наши репортери успяха да заснемат самолет, навъртащ се около Слънцето, което от своя страна се криеше зад перести облаци, мислейки, че никой не го вижда.

Но ние знаем - ЦРУ, чрез Сноудън, ни съобщи още през август, че през септември се очаква лелеяния още от първи век след Христа слънчев апокалипсис.

Нашите експерти до един са категорични, че Слънцето затова се крие зад облаци - надява се никой да не го усети - и ЦРУ, и КГБ, и Мъжете в черно, и пр. Всеизвестно е, че перестите облаци са водни съоръжения, конструирани посредством супер-стелт технология, открадната някога от виден земен летец, посетил тоалетна на една инкогнито прелитаща комета.

Криейки се зад тия мистериозни облаци, нашето светило се надява да произведе един напълно законспириран апокалипсис по такъв начин, че никой да не разбере за неговото осъществяване. Това е с цел да се подкопае вярата на народа в средствата за масова информация.

Както се знае от всички, апокалипсис означава откровение, откриване. Книгата, наречена Библия, и по-конкретно един отявлен баламурник, участвал в списването й - Йоан - са нанесли необратима повреда на тази дума, така щото всички по Земята, чувайки "апокалипсис", си представят "край на света", при това ужасяващ. Ето как още от Библията тръгва обичаят да се създава и разпрашава дезинформация!

И след това дълго апокалиптично отклонение, сме длъжни да осведомим нашите верни читатели - Слънцето ще апокалиптира, т.е. ще открие ново средство за информация - и то ще се нарича "средства за индивидуална информация".

Един наш уважаван в световен мащаб пророк отдавна предрече, че средствата за масова информация ще изчезнат напълно.

Май идва времето на изпълнение на това пророчество!

Ако нашите репортери успеят да свалят този самолет, с който започна настоящата статия - надяваме се, че ще получим и споделим с вас още по-голяма информация.

(P.S. както е малко известно, нашите репортери са всестранно надарени - могат и да свалят летящи и шпиониращи самолети... При нужда, разбира се - трябва да се творят новини!)

...

...

23.09.2013г. Аеиа

събота, 10 август 2013 г.

Мръсните чорапи на Изгрева


Подметна Изгревът чорапите си мръсни,

засили ги в световното пространство.

Чорапите роса в тревата ръсят,

блести росата,

води до пиянство -

опиянение от новата зора

обзема птици, хора и животни.

Безкрайност, крайност,

лирика, трева -

в едно се сливат,

Изгревът разтърсва.

...

Той, Изгревът, е, знайно -

чародей.

Защото не на всеки се отдава

с чорапи мръсни да твори роса

и птиците да го възпяват.

...

10.08.2013г. Аеиа

вторник, 11 юни 2013 г.

Сензация! Куче се изказва за КЕМТРЕЙЛС от автомобили!

Едно куче, пожелало да остане анонимно, се изказва пред микрофона на клонящ към конспирациите журналяга:

Абе, хората ... бау-бау!!!! Бау-бау-бау-ррррр-БАУ!
Извинете, наложи се да се обадя по кучешките линии! (Дано не са ме подслушвали от ЦРУ!)
Та, хората виждат следите от самолети и си мислят, че съществува само това, което виждат!
А нииикак не забелязват следите, оставени от всеки един автомобил - лек, товарен и тем подобни!
Пък светът ни е пълен със следи от коли! Навсякъде са! 
И ръсят ли, ръсят отрови! 
Ама човекът няма нашето нюхово зрение и не вижда следите от коли! А те са толкова осезаеми! И толкова по-близо до нас! Навсякъде са! 
Но какво ли се учудвам, за моя най-добър приятел съществува само това, което може да види.
Леле-леле, ако можеше да види кемтрейлсите от колите! 
Айде, чао-бао! И помислете за тези невидими кемтрейлси! Щото е много по-логично най-опасните неща да са невидими за очите - също както и най-красивите, БАУ!
...
11.06.2013г. Аеиа

неделя, 19 май 2013 г.

Партия под наем


В една далечна република, през девет републики в десета, една партия реши, че не иска повече да управлява.

Партията обаче бе добре инфра-, ултра-, радио-, гама-, делта-, гравито-, бозоно- и прочие структурирана, разкошно поставена, масово обичана и разпространена. И реши, че не е нужно да се губят всичките тези постижения и лъчения.

Затова нейните мъдри лидери постановиха:

"За да спазим принципа на демокрацията, а и да запазим структурата на построеното, пък и за да вземем все пак нещо и ние, не би било зле да обявим, че даваме партията под наем."

Всеки един можеше да наеме партията - и физически, и юридически лица, и такива със стопанска цел, и тия без стопанска (което не значи, че бяха безстопанствени, де).

Оттогава светът реши, че вече не е нужно да има всенародни избори, които да определят кой да бъде на власт и съответно да въздигат или унищожават партии. По-добре и по-икономически издържано бе просто да се наемат и стопанисват вече съществуващите и действащи структури.

...

19.05.2013г. Аеиа

понеделник, 22 април 2013 г.

Фантасмагоричен ГРАЖДАНСКИ КОНТРОЛ


Фантасмагории от една друга реалност.

Говори действащият министър-председател на планетата Ала-Бала-Портокала:

"Уважаеми съграждани, разбра се, че искате да осъществявате пряк и постоянен контрол над работата на своите избраници и излъчените измежду тях министри. За целта ще бъде необходимо да се съберат средства, които да осъществят и реализират това ваше прекрасно, справедливо и разумно искане!

Тези средства ще отидат за ежемесечно заплащане на хора, избрани от вас, и заемащи длъжността "контрольори". За да бъде работата им ефективна, контрольорите трябва да бъдат най-малко наполовина на броя на депутатите. Заплащането им трябва да е хубаво, защото в противен случай ще възникнат благоприятни условия за поява на корупционни практики. Другото огромно и необозримо перо от средствата за контрол трябва да са парите, предвидени за бъдещите чести избори, които неминуемо биха възникнали при съответна смяна на депутат или министър, от когото гражданите не са били доволни.

Нашите икономисти и финансисти направиха груба сметка и установиха, че сумата, необходима за осъществяване на качествен контрол, не е никак малка.

Затова, Уважаеми Съграждани-Съпланетци, апелирам към:

ВСИЧКИ НИЕ ДА СЪБЕРЕМ СУМАТА! И ДА ЗАПОЧНЕМ НАЙ-СЕТНЕ С ТОЯ КОНТРОЛ!

Някои от колегите ми управници обаче твърдят, че повечето граждани не биха се бръкнали и доброволно платили, за да извършат реален контрол. А да се бъркат и плащат всеки Вселенски Месец - абсурд! Ненаучна фантастика! Затова, аз предлагам:

От първо число следващия месец - ВЪВЕЖДАНЕ НА ПОГОЛОВЕН ДАНЪК "КОНТРОЛ". Който няма да е фрапиращо висок, но не би трябвало да е под 1/10 от приходите на всеки гражданин (независимо дали гражданинът иска да контролира депутатите, или не.) Пълнолетните граждани, които са без приходи, ще изпълняват безплатно работата "контрольор" в парламента две седмици годишно - за да се спази принципът на солидарността и да не излезе, че на някои граждани контролът им се дава безплатно.

Щото иначе нищо няма да стане. Или ще трябва да вземем средства за контрола от тия за здравеопазване...

Има ли против?

...

22.04.2013г. Аеиа

неделя, 14 април 2013 г.

Гурута, политически водачи и други смешни аналогийки


Който се е интересувал от "източни" традиции знае, че в някои от тях има и елемент на "почитане на гуру". Между другото, "гуру" се превежда като "гу - тъмнина; ру - светлина" - нещото, което те води от тъмнината към светлината. Но в някои практики учениците гледат снимка на личността, приета за гуру, и по този начин получават сила, светлина и т.н. Някои дори твърдят, че тази личност-гуру можела да подпомага съдбата и случванията в живота на почитателите си - независимо колко на брой са те. Но не това ми е целта да кажа в този пост. Нито ми се говори за факта, че ашрамите на гурувците са машини за пари - не че в това има нещо лошо, но много хора не виждат благоприятните аспекти на събирането на тези пари, а забелязват само "шашмата". Има и шашма, има и илюзия, има и вяра, и знание, и "благословия - шактипат" и "всичко останало.

Сега по въпроса. Доста хора си спомнят как по времето на социализЪма у нас, във всяка обществена сграда висяха портретите на "народните водачи" - Георги Димитров, Тодор Живков и пр. Какво излиза? Както в един ашрам висят портретите на Гуру, така и в "модерните ашрами" висят образите (икони) на Водачите.

В наше време не е модерно да се турят портрети на съвременни управляващи. И всеки си мисли, че "традицията гуру" вече я няма.

Има я! Портретите на "Водачите" висят навсякъде по улици, сгради и паланки! Това са масовите билбордове, масовите рекламни плакати, и снимките на политиците по вестниците.

И, да, не на последно място - показването на "лицата" (да не кажа задниците-лица) на нашите любими вождове по телевизията! Тази всепроникнала медия. Наистина, не всички гледат телевизия, но все пак...

Чрез телевизията, пък и чрез интернет, Портретът на Гуру е не само в обществените "ашрами", а и във всеки конкретен дом.

И ще ми говорят, че индийските гурувски традиции били промиване на мозъци и отживелица! Нищо подобно - по-скоро всичко е копирано от там. Което май не е добре.

Всъщност, цялото общество и обществена структура се ръководи по същия начин, както и един ашрам. Чрез почитане и всеналагане на "гуру". Често - съвсем несъзнателно. И още по-често - съвсем не водещо до "просветление". Защото, ако наистина политическите ни водачи ни помагаха за достигане на лично извисяване и просветление - светът ни отдавна да е станал Рай. Може би, полит-водачите (да се изкажа по СССР-овски) са гурута с обратен знак? Водят света към оскотяване?

Да се надяваме, че не...

...

14.04.2013г. Аеиа