Показват се публикациите с етикет растения. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет растения. Показване на всички публикации

събота, 1 март 2014 г.

ЕЛИКСИР СРЕЩУ ЗАБРАВА


В потайна, светеща Дъбрава

извърших чуден ритуал.

И еликсир срещу забрава

получих, махайки с воал -

отдавна долетял при мене,

но изоставен в древен скрин,

забравен за незнайно време,

но чакащ знак един.

...

Потаен жител на Гората,

подаде този Знак.

Воалът в миг Крила размята –

при мене долетя

във чудната дъбрава горска,

там нейде в тъмен лес,

далече от гълчава хорска –

и „утре” стана „днес”.

...

Тоз еликсир срещу забрава

поръсих над Света.

Летях в Небесната морава,

и пеех Песента

за Коня чуден, с форма странна

на пухче от глухарче,

на спора от потайна гъба,

на птиче-коприварче.

...

Мени си формите,

но често в Гората се явява,

и който го познае, може

със него да развява

блестящата си, красна грива,

обемаща Всемира;

да помни, пее и възпява,

и „Аз-А” да намира.

...

Допълнение: противно на общоприетото мнение, че растенията са в голямата си част неподвижни и инертни, пленени от земята, всъщност те са едни от най-подвижните. Защото се размножават летейки – из въздуха. Просто не винаги можем да видим „дървото” или „тревичката” глобално, холистично, многомерно – защото дървото е и семе, което лети... Лети самостоятелно или с някоя птица. Дървото е и прашец, който също лети. Воал от Прашец. Затова и в много шамански традиции се използват растения – хората с тях могат да летят... Защото ние, Хората, сме същност основно Водни. Растенията са и Въздушни...

...

...

01.03.2014г. Соня Петрова - АЕИА

петък, 21 декември 2012 г.

Когато Времето изчезне


Всеизвестно е, че всичките ни възприятия, усещания, виждания, настроения и т.н. се определят във физически (?) план от "мозъчната химия". Знае се също, че тя може да бъде променена, посредством вкарване на катализатори, които предизвикват по-големи или по-малки, отново естествени, производства на "определящите медиатори". Такова нещо, отново се знае, се предизвиква и с медитации и подобни техники, т.е. посредством намесата на Съзнанието, което, както някои твърдят, е всъщност Общо. Общият Универсален Метапрограмист.

И наистина е странно - как така "нещо си", може да ти помогне да видиш, че пространството тече, а не времето. Защото в много от случаите, попадайки под влияние на някои медиатори, времето изчезва, или един миг става вечност, а пространството започва да се разтича и да се превръща от едно в друго. Виждаш стол, който се разтапя, и се превръща в кокошка, която пък става квазар, а квазарът се разтича по небесния свод (или пода на спалнята), и се превръща в сърце. И така нататък. "Нормалното" състояние е да виждаш (?) само как тече времето, а пространството да си стои твърдо и стабилно пред очите ти. Дори да знаеш, че всички атоми трептят в луд въртеж, дори да си убеден, че атомите се състоят от милиарди субатомни частици, които също трептят и се въртят бясно - това не пречи пространството да е "стабилно", твърдо и неизменно. Е, с изключение на водата, огъня, въздуха и чат-пат земята - ама това не се брои. Тия неща просто си се движат, защото "така трябва".

Интересно е, че голям брой от веществата, които отключват виждането на вечното движение на пространството, и предизвикват спиране на времето, се съдържат в растения. Интересно е също, че растенията са същества, които сякаш са вечно живи - дори едно индивидуално да умре, то се е клонирало и живее в кой знае още колко индивиди. Клонирало се е по безполов път. Е, има и полово размножаване при тях, но то е просто опция - а всяко може да се самоклонира. (Непорочно Зачатие?) Да не говорим, че най-дълголетните същества на планетата ни също са растения - хилядолетници. Как ли един хилядолетен дъб вижда хората? Дали и той не възприема пространствено, вместо времево? Има и животни, които произвеждат психотропни вещества - например жаби. Те също са особени - изпадат в анабиоза (вид самадхи по йогийскому?), и има данни, че са намирани огромни живи жаби, поместени, незнайно как, в кухини в скали, откъдето не могат да излязат по никакъв нормален, физически начин. Но си живеят там и са си живи. Как ли се хранят? Най-вероятно с прана, оргон и подобни неща. С каквото се храним всички ние, но не го признаваме, защото "времето" не позволява - нито да го осъзнаем, нито да го усетим, нито да излезем от любимата "матрица". Доста хора правят паралел между понятията "време" и "дявол". Може би има защо?

Пространството тече, когато времето спре. А може би заедно си текат и не е нужно едното да спира, за да тръгне другото. Важното е да има повече "опции" на възприятие - така, най-малкото, се разширява кръгозорът, което никак не е малко.

...

И един пространствен образ от Кроулиевското Таро и в чест на току-що настъпилото зимно Слънцестоене и навлизането на Слънцето в Козирога.

21.12.2012г. Аеиа

неделя, 11 ноември 2012 г.

Аджна: Дърветата отпочнаха стриптийза! :)


Това не е метафора - те наистина започнаха да се събличат! Делим една планета с най-различни същества. И често дори си нямаме понятие какъв е светът на нашите съседи. Ето, дърветата се събличат, когато стане студено. А в горещините гледат да са облечени.

Колко сме различни! Сигурно затова не ги разбираме. А дали Те ни разбират? Подозирам, че да. Нищо чудно да излезе, че всички жители на Земята ни разбират много повече, отколкото ние тях.

Когато застуди, хората се обличат с все повече и повече дрехи. Е, с изключение на моржуващите и някои други "групировки". А дърветата чакат да почне да студенее и започват лудия стриптийз!

Интересно място е Земята! :)

...

11.11.2012г. Аеиа

сряда, 7 ноември 2012 г.

О, неразумний юроде, от що си мислиш, че си връх на сладоледа?!


Снощи пак, за кой ли път, си падах от смях с Уилсън. На нощен ред бяха растенията и тяхното свойство да влизат в телепатичен контакт с хората. Както казва Авторът, преразказвам, най-често в този двустранен телепатичен контакт човекът е напълно неосъзнат за него.

Каквооо!? Значи всяко едно растение може да ми чете мислите, м?!

Като се говори за секс пред растения, те започвали да излъчват разни вещества, които повдигали "настроението" и на тях самите, и на околните хора. Ритуалите за плодородие преди време - когато хората са се впускали в сексуални изпълнения на току-що изораната нива, явно не са били продиктувани само от сексуална разпищоленост и слободия - както имаме обичай да мислим днес...

Спомням си момента, беше преди десет години, когато си купих книгата "Гласът на розата" - не помня името на автора, но купуването стана на едно изложение и май самият издател ми я продаде - понеже каза: "Ако не Ви хареса - върнете ми я!", а жената, която беше с него на щанда, леко го поскастри, че за първи път чувала такова нещо от него! :))) Е как ще забравя Розата в такъв случай!

Който се интересува от това дали растенията имат интелигентност, ум, съзнание и разбиране - може да види въпросната книжка. Интересна е.

Не че си падам много по растения, но е приятно да знаеш, че, дори да не искаш, те знаят какво мислиш!

...

07.11.2012г. Аеиа