Наличието на много напреднала наука и свръхчовешки технологии засега не са направили живота на Земята по-добър. Продължават да умират милиони хора от глад, от войни, от престъпления и всякакви други страдания, наложени "отгоре". А освен хората, страдат и много животни, и растения и всякакви други същества. Божественият ред ли е виновен? Или Космическите закони? Може би - не. Чисто и просто - "човешките" закони са създали системата и те я поддържат. А кой ги е създал тия закони? Кой е определил, че 100% от земните блага трябва да бъдат концентрирани в 1 % от представителите на хомо сапиенс? И другите 99 % трябва да бъдат част от тия "блага" - и ако са нужни - да бачкат, ако не - да умират от глад и т.н. Ами все някой е определил, създал и наложил тоя "закон". Той не се е "самоорганизирал" от Божественото Нищо...
А равнището на науката и технологиите предполагат съществуването на един повсеместно по-добър и достоен живот. Предполагат, ама явно не разполагат.
Масите от хора ли са тъпи, за да не могат да спрат да умират от глад? Или има и нещо друго?
Конспирация ли? Сигурно. Няма как да владеееш и да подчиниш нещо толкова огромно като човечеството, без да направиш конспирация.
Тия, които не вярват в конспирации, между които съм донякъде и аз, вярват в нещо още по-абсурдно - че целият сегашен световен ред се е самоорганизирал!
Че 99 % от хората доброволно са приели да бъдат био- и социо-маса - използвана за бачкане и харчене на изкараното от бачкане.
Ако наистина 1% от човечеството владее основните "блага" и "енергията" - това как може да се обясни по научен път? По логически?
Да, няма логика, но е видно в кого са концентрирани благата - кой ги владее, използва и разпределя. Тогава?
Как става така, че "масите", милиардите, са подчинени на единици и безропотно си гилат в коловоза?
Как ли? Чрез фокуси. Илюзии. Илюминации. И опитни илюзионисти.
Има нещо в конспирацията!
И няма никакво значение дали вярваме или не вярваме в нея. Важното е в кого е властта и кой държи благата и енергията. Ако нямаше "конспирация", необятните земни блага щяха да бъдат по-справедливо разпределени между хората. Науката и висшите технологии щяха да го направят това. Но за жалост и науката се държи от тия, които имат власт и пари. Леко порочничък кръг се получава. Затова ни е такова и дереджето на световно ниво.
Но иначе - конспирация нЕма! :)))
...
09.04.2013г. Аеиа