Плувам в думите на твоето мълчание,
гмуркам се в хазартни точности,
пея пещерни сияния,
синестезии, нарочности.
...
Зная, да, необяснимо е.
Що ли значи "обяснение"?
Нещо тъмно и невидимо,
става ясно чрез прозрение?
...
И "Любов" наричам нещото,
що струи от Абсолюта -
интегрално уравнение
води танца с чушка люта.
...
30.01.2013г. Аеиа