Показват се публикациите с етикет аеиа. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет аеиа. Показване на всички публикации

събота, 5 юли 2014 г.

Истинската цел на ГАДАТЕЛСТВОТО


Или за моя метод ТРАНСФОРМИРАЩИ ЛИЧНИ КАРТИНИ

Преди да мина по същество, уважаеми Читатели на блога, искам да ви съобщя, че вече ще премествам цялата си блогова дейност в новия си сайт:

www.tretooko.com

който ще заработи активно до 1-2 седмици. Засега сайтът ми има страница във Facebook – по-долу съм дала линк към нея.

Благодаря на Всички, които бяха с мен през тия години! Бъдете БлагоСловени!

С тази статия ще запозная читателите с един мой метод за трансформация, който прилагам от известно време и в работата си с други хора. Най-общо – става дума за създаване на картина, която аз рисувам след медитация върху съответния човек. Никога не знам предварително какво ще изобразя – картината се рисува „автоматично”. Интересното е, че досега всеки, който е получавал такава картина, наистина намира себе си в нея, и често вижда неща, които досега не е виждал или осъзнавал. За да се изяснят обаче нещата, ще започна по-отдалече – всъщност, от нещо, което вероятно съществува отпреди Големия Взрив – гадателството. Или, както аз го наричам – „да виждаш времево”.

Бидейки същества пространствени, т.е. усещащи, че са ВЪТРЕ в ПРОСТРАНСТВОТО (което, разбира се, е илюзия), повечето от нас, паралелно с това усещане за пребиваване ВЪВ ПРОСТРАНСТВОТО, усещаме ВРЕМЕТО някак ИЗВЪН НАС. Усещаме го като река, която тече наоколо. Но ние не течем с него. Ако мога да си позволя такава метафора – то пространството е лодката, в която ние седим, а времето е реката, по която се носи статичната лодка-пространство. Макар науката отдавна да е доказала, че реално няма отделно време и отделно пространство – че те са едно неделимо ЦЯЛО – ние продължаваме да ги усещаме по този начин. Е, понякога човек може да преживее спонтанно състояния, при които да има съвсем осезаемо усещане за статичност на времето и разтичане на пространството – т.е. обръщане на стандартното възприятие. Разбира се, спонтанните преживявания от този вид са рядкост. В повечето случаи те се индуцират целенасочено - дали чрез различни соматопсихо-техники, дали чрез употреба на вещества, влияещи върху мозъчните центрове, това е без значение.

И след този дълъг и вероятно неясен увод, ще премина по същество, за да го изясня.

Става дума за това: поради горните причини, ние не виждаме ВРЕМЕТО в цялост. Най-общо - не виждаме себе си например ЕДНОВРЕМЕННО като ЗИГОТА, ЕМБРИОН, БЕБЕ, ДЕТЕ, МЛАДЕЖ, МЪЖ ИЛИ ЖЕНА, СТАРЕЦ и т.н. Ако по начало можехме да виждаме времево, щяхме да се възприемаме едновременно във всички гореизброени състояния. Но ние виждаме основно пространствено. Затова ни се струва, че така наречените, условно, минало и бъдеще, не са пред нас. Тук идва редът на ГАДАТЕЛСТВОТО. То е вид практика, която, ако е добре приложена, може да даде на човек този вечно търсен „времеви поглед”.

За съжаление, не всички разбират дълбочината на тези неща и приемат „гадателството” като начин да разберат бъдещето си. А то всъщност е нещо много повече от това. Бъдеще реално няма. То е ТУК и СЕГА. Осмелявайки се да „виждаш времево”, ти се осмеляваш и да създадеш бъдещето си. А също и миналото – колкото и абсурдно да звучи. Затова всяка една гадателска практика, ако е изпълнена правилно и добронамерено, е всъщност АКТ НА ТРАНСФОРМАЦИЯ.

Цялата статия:

ТУК ...

И една от трансформиращите ми картини – човекът, за когото я рисувах, се съгласи да я публикувам, благодаря му за което!

05.07.2014г. Соня Петрова – Аеиа

вторник, 17 юни 2014 г.

Книгата ми "Магически разкази" - информация за поръчка


„Магически разкази” излязоха от печат и вече неотменно са в тази реалност! :)

Всеки, който иска да поръча от мен книгата, може да го направи във Фейсбук, на лично съобщение,

или на e-mail: magicktarot333@gmail.com

Профилът ми във Фейсбук: Sonia Petrova Aeya

Страницата на книгата във Фейсбук: Магически разкази

Цената на книгата е 15 лева. Поръчалият плаща при получаване тази цена – транспортните разходи са за моя сметка. Най-лесно е да се изпрати по Еконт с наложен платеж. Получателят изпраща до мен съобщение с адрес на удобен за него офис на Еконт, където да получи пратката, имената си и някакъв телефон за връзка.

Разбира се, ако някой желае да я получи по друг начин, с друг доставчик и т.н. – няма проблем, просто да пише!

Благодаря на Всички за вниманието!

...

...

сряда, 11 юни 2014 г.

Притча за ГУРУТО и БЪЛХАТА


Имаше един гуру, нестандартен.

Последователите му знаеха много добре как могат да

прихванат просветление от него –

достатъчно бе да ги полази и нахапе бълха,

пребивавала преди това по гурувата кожа.

Този гуру, обаче, много рядко имаше бълхи – нарочно!

Беше проява на голямо Майсторство, ученик да успее да пусне бълха върху Гуруто.

Защото той, освен че беше изключително чувствителен за крачките на бълхите по собствената му кожа, можеше и да разговаря с тях! Рядко се намираше бълха, която да се осмели да го полази на своя глава!

Не за друго, а защото никоя бълха не иска да е преносител на Просветлението.

И то не защото Просветлението е нещо лошо!

А просто някои го бъркаха с опасна болест и поставяха горката, прихванала Бълха, под строга карантина!

Която понякога траеше ЕОНИ!!!

Не е добре да висиш толкова време под карантина!

Особено ако си Бълха!

Т.е. – ако по рождение можеш да НАДскочиш 18 000 пъти собствения си ръст!!!

...

11.06.2014г. Соня Петрова - Аеиа

събота, 7 юни 2014 г.

Какво е ЩАСТИЕТО? Доказателство...


Ти! Това си просто ТИ!

Ето защо:

каквито и предмети, хора, обекти, притежания, усещания да те правят щастлив -

ако ТЕБ те няма с тях,

ЩАСТИЕ НЯМА.

...

ТИ СИ ЩАСТИЕТО!

...

Просто не винаги се самозабелязваш - затова ти трябват помощните неща, хора, предмети, обекти, усещания - както за невъоръженото око е нужен телескоп, за да види звездите.

Но и милиарди телескопи да има - няма ли го ОКОТО - нищо няма да бъде видяно.

...

07.06.2014г. Соня Петрова - Аеиа

петък, 6 юни 2014 г.

Човекът понася много по-лесно чуждата мъка, отколкото чуждата радост


Наскоро нашият известен контактьор и ченълинг-мастър Г.З. се натъкнал на странен етерен ръкопис, по време на своите странствания из ДНК-слоевете.

Преведено на човешки език - с буквите му и всичко останало - написаното в ръкописа гласяло следното:

...

"И създадохме ние човека - точно както след време ще четат в шумерските таблички - да ни бъде роб и да върши тежката работа.

И той я вършеше, докато не му омръзна.

После се освободи.

Ама забрави, преди да се освободи, да си вложи в гените и усещането за радост и съпричастност.

И си остана просто един свободен роб-мазохист.

След време той, т.е. потомците му, ще се чудят, защо става така, че:

Когато някой страда и се оплаква, много хора се втурват да му съчувстват и помагат.

А когато човек е радостен -

почти никой не иска да е съпричастен с неговата радост.

Да, странно същество ще бъде този освободен роб-мазохист!

Ще понася много по-леко чуждата мъка, отколкото чуждата радост."

...

По-натам в ръкописа следват непреводими изрази.

Всъщност, уважаеми читатели, знаете, че условно наричаме това нещо "ръкопис" - то нито е писано, нито е направено от ръка.

Но Г.З. не разполага с дума, която да го опише. Човешкият род - също.

Важното е, че все пак преведохме част от него.

...

06.06.2014г. Соня Петрова - Аеиа

събота, 31 май 2014 г.

Не е задължително да умираме от това, което ни убива!


Отново малко анонси на престоящата ми книга - сборника "Магически разкази".

...

...

...

...

...

"Магически разкази" във Facebook (клик)

четвъртък, 29 май 2014 г.

Най-голямата Тайна...


...

...

Още от предстоящата ми книга - във Фейсбук:

МАГИЧЕСКИ РАЗКАЗИ (клик)

...

29.05.2014г. Соня Петрова - Аеиа

понеделник, 26 май 2014 г.

Нещо като изповед на една кандидат-авторка


Дълго се чудех дали да пиша това, което ще напиша тук, или да го прескоча. Но държа да споделя някои неща за себе си и да дообясня защо реших да издам първата си книга – сборника „Магически разкази”.

Нямам никакви близки или роднини, които да са дейци на културата или изкуството. Моите родители са невероятни хора, и винаги съм ги благославяла и съм благодаряла на Бог за тях и за семейството, в което израснах, но родителите ми също нямат нищо общо с културата и изкуството, и дори нямат висше образование. Така че аз се явявам нещо като НЛО, или „свободен електрон” - някаква си блогърка, никому неизвестна, решила да издава книга. Едно е да си пишеш в блога, съвсем друго - да се осмелиш да издадеш писанията си. Това за някои странични наблюдатели би било хубаво нещо, но за други – дори обидно! Няма да обяснявам защо – поне засега.

Известни са ми „правилата на системата”. Така наречената от мен „система” не търпи разбутване в своите пластове – и не приема нови неща. Писатели, автори, творци и културни дейци, които са в „системата” – тях тя ги търпи и поддържа. Но ако някой нов иска да влезе – ще срещне сериозен отпор. И от членовете на същата тази система, и от самата нея. Този „закон” се отнася за всичко – и за бизнеса, и за политиката – за какво ли не – не само за изкуството и културата. Известен ми е като „закон”, специално по отношение на бизнеса, защото той бе моето амплоа в предишните тринадесет години.

Разбира се, Читателят определя дали някой писател е Автор, или не е. Читателят, Времето и Ценността, която съответният писател е дал на Другите. Ако написаното от теб е нещо банално, всеизвестно и непотребно – със сигурност няма да станеш автор.

Но, за да стигнеш до Читателя, не можеш да чакаш той да те намери – това никога няма да стане. Ти трябва да направиш първата крачка!

Затова и реших да я направя.

Допълнително смятам, че имам какво да кажа на Читателя. Но, пак повтарям – напълно съзнавам, че Той-Тя ще определи това.

Аз просто правя Първата Крачка.

Благодаря на Всички за вниманието!

...

25.05.2014г. Соня Петрова - Аеиа

петък, 23 май 2014 г.

Предстоящо: книгата "Магически разкази"


След около месец излиза от печат първата ми книга - "Магически разкази".

Тя е сборник от 55 истории, повечето от които съм публикувала и тук.

...

Линк на "Магически разкази" във Facebook:

МАГИЧЕСКИ РАЗКАЗИ

...

Заповядайте!

...

понеделник, 19 май 2014 г.

Когато Фениксът се ражда от Огъня


Когато навитият на спирала Огън започне да се развива, Той не пълзи по Стълба, а лети.

В сихрон се движат Крилата на Безброй Феникси.

Скоростта им е по-бърза от тази на Светлината.

...

Оприличават Кундалини на Змия.

Пернатата Змия от Южна Америка -

също е Кундалини.

Змия-Птица-Феникс-Огън - това е Една Сила.

...

Птицата не пада, когато лети -

кое е условието това да стане?

Защо птиците могат да летят?

Нали са по-тежки от Въздуха?!

Нормалната логика, на която и Ти си свикнал да се подчиняваш,

ти казва, че Птицата не би трябвало да може да лети.

Но Тя ЛЕТИ!

Защото ДВИЖИ КРИЛАТА СИ по-бързо, отколкото се движи Въздуха.

...

Когато Гръбнакът ти се превърне в хиляди Криле -

не се бави!

Движи го!

Бързо!!!

...

...

19.05.2014г. Соня Петрова - Аеиа

събота, 17 май 2014 г.

Свещеното Единение


То идва неочаквано и изведнъж.

То винаги е Дар.

Дарът е нещо, към което не си се стремил съзнателно, нещо непознато за теб.

До момента, в който го получиш.

Тогава разбираш, че това е Дар.

Че Всичко

Е

Дар.

Очите на Орела

са Твои Очи.

Те виждат от всичките си страни.

Ти, Орелът, виждаш сам себе си

как се превръщаш последователно:

в земя;

във вода;

във въздух;

в огън;

в етер.

И отново...

Светещото Блаженство на тези превръщания не може да бъде описано и усетено с думи.

...

То те обзема изведнъж -

като любов от пръв поглед;

като внезапно избухнало блаженство.

...

Както изгряващото Слънце

насища всичко със Светлина,

така Единението

те слива със Всичкото.

Наистина всичко е светлина.

...

Граници никога не е имало.

И няма "никога",

а пребиваваш в никога-никъде.

И няма пребиваване,

а влизаш в Ритъма

на Пулса

на Единното...

Единният Звук на МногоПластовата Тишина

изпълва БезВремевото БезПространствие,

подобно на Светлината на Изгрева.

...

Орелът продължава Полета си.

Полетът е Дом.

Ти винаги си бил у Дома.

Там, където и когато Светлина и Звук са ЕДНО.

...

...

17.05.2014г. Соня Петрова - Аеиа

петък, 16 май 2014 г.

Чакането е анти-действие


Чакането е анти-действие. Безсмислено и опасно.

Чакането удължава Времетраенето, но съкращава Живота.

Чакането е анти-живот.

Започнеш ли да чакаш – започва да те чака и Животът.

И така, във взаимно чакане, моментите се изнизват във Вечността.

А Ти си оставаш с едното чакане. Което не съществува.

Животът, който също те е чакал, накрая се отчайва и престава да те чака...

...

Всичко е Любов.

...

...

16.05.2014г. Соня Петрова - Аеиа

Любовта е Творящата Сила (мои йогийски бележки)


Каквото и да се каже за Любовта - вярно ще е, защото Тя е Всичко.

Тя е Преди, Сега, След, Винаги, Тук, Там и Навсякъде.

Много хора "виждат" някакви противоположни на Любовта Сили в нашия свят.

Любовта няма противоположност, тя е извън дуалността. Противопоставят се една на друга само Силите, които са ВЪВ и определят дуалността. Тя е навсякъде, включително и в дуалния свят. Но не е дуална.

Любовта е Кундалини.

Тя е Творчеството.

Тя е Бог.

Тя - казвам "Тя", но Любовта няма род и число.

Любовта не се вписва в граматични правила и категории.

Любовта не се вписва и във физичните и химичните закони на Природата.

Тя е втъкана в тъканта на пространство-времето, но е и извън тях.

Тя е поддържащият принцип на всички Тъкани.

Тя е и определящият Принцип.

Любовта е отвъд Квантовата Неопределеност.

Любовта е Христос.

Бог е Любов.

Неслучайно повечето светци, просветлени, въплътени и невъплътени Учители говорят за Любовта.

Любовта Е.

Любовта НЕ Е.

Любовта е Хляба.

Никой не е по-голям от Любовта.

Никой не е по-малък от Нея.

Любовта Е.

...

Какво е "обикновената" човешка любов - тази между мъж и жена? Това е Дар от Любовта, от Бог, от Вселената.

Дар, който да помогне на слабата и неразвита все още Душа, да види, усети и преживее, че Творчество се получава единствено и само, когато ДВЕ СТАНЕ ЕДНО.

Две, привидно отделни Същества, стават Едно - Любовта не е дуална и не се подчинява на илюзорните, но силни, закони на дуалността.

Когато обичаш някого - твоят Аз става Негов Аз. Ставате Един Аз. Ставате Вселената.

"Обикновената" любов между двама души е пряка демонстрация на Принципа на Единението. На Единството.

Преживееш ли това "обикновено" единение - ти можеш преспокойно да преживееш и Единение със, условно, Вселената.

...

...

16.05.2014г. Соня Петрова - Аеиа

четвъртък, 15 май 2014 г.

Галактиките са шамански дискове


Дискът, с който лети Шаманът, се нарича от някои "галактика". С него, практически, летят всички - но, бидейки не-шамани - те дори не усещат, че летят. През пространство-времето. Тайна е и накъде отиват...

...

...

15.05.2014г. Соня Петрова - Аеиа

сряда, 14 май 2014 г.

Медитация: Музиката на Гръбначния стълб


При болки и проблеми с гърба и пр.

...

...

14.05.2014г. Соня Петрова - Аеиа

вторник, 13 май 2014 г.

Съюз между Свадхистана и Вишудха


Съюз между Свадхистана и Вишудха

...

...

12.05.2014г. Соня Петрова - Аеиа

неделя, 11 май 2014 г.

Зелените Ангели на Светлината


Зелените Ангели на Светлината

...

...

11.05.2014г. Соня Петрова - Аеиа

събота, 10 май 2014 г.

Планетата на забравилите бъдещето


Имаше някога една странна планета. Нейните разумни жители бяха приели за напълно вярно, че "времето тече в една посока" и че могат да помнят или забравят единствено събития от миналото. Те със същия успех можеха да помнят и неща от бъдещето, защото времето всъщност изобщо нямаше посока и не течеше - но представата бе толкова дълбоко загнездена, че замъгляваше всичко очевидно и реално.

Големите Умове на Планетата много пъти обясняваха на другите, че това не е точно така, че "времето е нищо повече от удобна илюзия", но въпреки това общата нагласа и усет към времето не се променяше и хората не можеха да си спомнят нищичко от бъдещето.

Тези, които все пак успяваха да си спомнят съзнателно за бъдещето - защото по принцип всички бяха родени с тази обикновена способност - бяха обявявани за гении, велики пророци, неземни учени, или за обикновени аутсайдери. Други спомнящи си бъдещето пък не си признаваха, че го правят, но се възползваха от това - те бяха просто успели или щастливи хора.

Странна бе тая планета, възможно е все още да съществува и все още там да не помнят бъдещето.

...

10.05.2014г. Соня Петрова - Аеиа

петък, 9 май 2014 г.

Пирамидите са шоколадовите бонбони на извънземните!


Вчера, нашият добър познат, ченълинг-ист и контактьор, Г.З., отново е влязъл в контакт с Вселенския Разум.

По думите на контактьора, Разумът не му позволил да го обхване холистично, затова Г.З. се наместил само в един условен сектор на Вселенския Тартор и от там опитал да разбере кой, кога и защо е построил пирамидите на планетата Земя.

Някакъв тамошен секторджия - Г.З. мисли, че това е бил човекът, обслужващ разумната тоалетна, но не е много сигурен - та, този секторджия напсувал нашия ченълингист и се опитал да го вкара в друг Сектор. Г.З. обаче дал смел отпор! Това породило нещо като "реакция на Сфинкса " - и секторджията на свой ред изпаднал в медиумичност, казвайки с напълно чужд глас:

- ПИРАМИДИТЕ СА ШОКОЛАДОВИТЕ БОНБОНИ НА ИЗВЪНЗЕМНИТЕ!

Ние, от редакцията, предполагаме, че в такъв случай Земята е кутия за шоколадови бонбони.

Които са червясали!

Ако предположим, че всичко живо около пирамидите е дошло там след тях, разбира се. Надяваме се също, Висшият Разум да не се усети и да не изпрати Галактическите Санитарни Власти да прочистят Земята, т.е. бонбонената кутия, от излишните живи микро- и макроорганизми! Част от които, се явяваме и ние, уважаеми читатели и не-читатели!

Ще следим нещата в тази връзка и занапред!

Очаквайте продължения!

...

09.05.2014г. Соня Петрова - Аеиа

четвъртък, 8 май 2014 г.

Различен ли си Ти?


Много хора - мнозинството - държат на това, че "СА РАЗЛИЧНИ". Ако, не дай Боже, се пошегуваш с тяхното "различие" или се опиташ да намериш нещо общо между себе си и тях - може да те нападнат и обявят за нахален глупак - най-малко!

А всъщност, в кръга на майтапа, но не само, когато мнозинството е "различно", то значи, че то реално е "еднакво". Еднакви в своята различност. Тези, които не претендират за "различност" - те всъщност са различните.

Не съм против така нареченото "его". То е нашата "личност" в този Свят, за разлика от "същността" ни, която е извечната ни част (делението е условно, езикът просто го изисква). Най-общо - личността се мени, същността - не.

Човек, който пребивава в своята същност, се усеща, съвсем реално, като ЕДНО С ВСЕЛЕНАТА. И конкретно - с ближните, с мравките, със стихиите, и т.н. Не се усеща различен нито от себеподобните си, нито от "вселената".

Човек, пребиваващ основно в своето Его, т.е. в конкретната си личност (маска) - той тръби, "ЧЕ Е РАЗЛИЧЕН", и се бори със зъби и нокти да не изпусне това си "качество".

Радвам се, че засега личните ми клетки не се усещат като различни от мене! Защото може и това да стане. Вероятно всяка моя клетка има усещане за своята личност, но живее и със същността си - т.е. клетките ми, всички заедно, се чувстват и СА едно цяло, НЕДЕЛИМО.

Отново леко на шега, ако един човек, претендиращ за "различност", остане напълно сам на планетата - без други хора, без абсолютно никакви растения, бактерии, животни, въздух и вода - ако остане само той и земята - ами... Няма да го бъде! Тази представа, според мен, много лесно, бързо и качествено демонстрира "единството на всичко".

И, да! Клетките, които ме изграждат, е добре да са различни помежду си. Иначе ще бъда просто една "тъкан". А различието прави единството, ще знаете!

...

08.05.2014г. Соня Петрова - Аеиа