Показват се публикациите с етикет ад. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет ад. Показване на всички публикации

петък, 7 февруари 2014 г.

Защо изкуството все още не е превърнало Земята в Рай?


Да, повечето хора са съгласни, че нашият свят тук, на Земята, е далеч от "Рая".

Защо така, след като се твърди, че Изкуството възвисявало и че съществувало откакто съществува и човекът? Защо тогава светът ни все още е под влиянието и под главното ръководство на възможно най-низките страсти и на най-свирепата нужда от оцеляване?

Може ли така?!?!

Защо Изкуството не е направило от света ни по-хубаво и светло място? Ами то, изкуството, вече съществува от безброй години - хиляди, дори милиони, твърдят...

Значи - сгрешили сме изкуството, просто.

Или наричаме "изкуство" нещо, което не е такова.

Ако беше - отдавна да сме върнали тук Рая. Отдавна да се е възвисил всеки един индивидуален човек, да е станал и той творец. Ама не е!?!

Странно!

...

07.02.2014г. Соня Петрова - АЕИА