По принцип в т.нар. "цивилизовани страни" е абсолютно забранено на гледащите към главни улици фасади да има наличие на простряно пране, независимо дали то включва чаршафи, гащи, рокли, панталони, чорапи и пр. платнени артикули от бита. У нас, знае се, не е така. Не че съм против това - даже често си мисля, че в това ни е чара. Друго си е да видиш какво бельо предпочита съответният обитател! :)
Знае се, също така, че много често, когато попаднеш в различна от твоята среда, ако не си запазиш "идентитета", ти се сливаш с нея и ставаш като другите наоколо. Ето защо например в по-стари времена англичани, нахождащи се в джунглата сред някое автохтонно племе, са се преобличали специално и официално за вечеря - за да запазят "английското" в себе си и да не ги "погълне племето".
У нас, обаче, по някакви неведоми пътища, чужденците загубват напълно желанието си да си запазят идентичността. Дори и в посолства, където се предполага, че правилата на протокола и етикета действат много по-силно, откъдето и да е другаде.
Затова винаги ми е много забавно, когато мина в "Младост" покрай едно от тези посолства. На него, на видно място на балкона, винаги се развяват едни големшки дамски гащи, полукюлоти. Покрай тях не мога да видя нищо друго от сградата. Не знам чии са - може да са на "посланикшата", може на някой друг от персонала - това няма значение... Гащи, вместо Знаме...:)
Хей, Балкан, ти, роден наш! .... :)))
...
21.06.2012г. Аеиа