Показват се публикациите с етикет love. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет love. Показване на всички публикации

понеделник, 14 януари 2013 г.

На лов се ходи без парфюм


(безсмислено-природно-любовно)

Над дивна пропаст аз вися

веч цели денонощия.

Капани слагам, дебна с оптика,

окачам пълномощия.

И с нощно зрение се зверя

в блестящата тъмница,

и чакам, мисля, и треперя -

размътена водица.

...

И знам - все някак ще го хвана,

дори и век да трябва

над тази пропаст своенравна

да си вися със брадва.

...

Но векът мина -

аз вися, и чакам като пламък,

а вън е тъмно - се ла ви,

и чак се пука камък.

...

Тогава глас от облак сух

до мен едвам достигна:

"На лов се ходи без парфюм!" -

Избяга и намигна.

...

О, бях забравила за век

аз таз природна мъдрост:

"На лов се ходи без парфюм!"

А само с капка дързост.

...

И после - върна се Гласът:

"Със тоз парфюм - еони

над тази пропаст ще висиш -

не ще да го догониш!"

...

Не ща да го догонвам аз -

извиках в залисия.

На лов съм тук, ужасен Глас,

и чакам на пусия!

Не гоненица е това,

а лов, прекрасен, вечен,

и няма да сведа глава

дори да стане течен!

...

Гласът тогава замълча -

дали не бе обиден?

Ала парфюмните слова

запомних с уклон свиден.

...

14.01.2013г. Аеиа