Показват се публикациите с етикет а(но)нимус. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет а(но)нимус. Показване на всички публикации

понеделник, 11 юни 2012 г.

Сблъсък на А(но)нимуси и ... бай Иван :)




Както е известно, според юнгианските интерпретации на Психе и нейните похождения, всеки пол притежава съответно противоположни на своя пол анимус или анима - всяка биологично изявена жена има анимус, всеки мъж - анима. Ако човек не е в "добри отношения" със своя анимус или анима - това се вижда съвсем директно в ежедневното му нормално поведение и реакциите му спрямо околния свят. Например - ако една жена е твърде агресивна, нападателна, неадекватна, ръси при всяка провокация и непровокация обидни, мръсни думи, псувни и подобни - то това значи, че нещо я юрка "нейният Анимус" и тя не може да го удържи. Той си прави фактически каквото поиска и може да я накара да извърши куп глупости, за които тя после да съжалява и понякога, въпреки съжаленията, последствията да се изразяват в: "късно е, Чадо, мандалото лопна!"...:)

Това, разбира се, е твърде опростено представяне на нещата, но не мисля да се впускам понастоящем в задълбочени анализи, защото за момента не е необходимо. А моментът се изразява в това, че най-неочаквано покрай бай Иван (когото смея да приема за настоящо проявление на моя Анимус) се сдобих в другия си блог с един анонимен коментиращ, когото смятам за жена по "некои съображения" и който се раздразни до такава степен от бай ти Ивана, че, види ли го някъде из Нета, веднага включва в действие "лайнохвъргачката" си (с извинение!) и перманентният му запек завчас се превръща в неудържима диария. (пак моля за извинение за тези думи, но анонимуската се изразява основно посредством фекално-канализационни изрази и няма как да не прихвана и аз:)))...

Та, по съвет на един мой Приятел, реших да си почеша езика и покрай чесането да направя един весел опит за обяснение на тези анонимни случки, пък белким Анонимната посветне нещичко, макар да ми е ясно, че Анимусът в повечето случаи не може да бъде обяснен, разяснен, класифициран и видян - той е умел "прикривач" и, когато е в действие, жената не може изобщо да го усети...

Ето го и моето скромно обяснение: "Моят Анимус" бай Иван се е оказал по някаква причина заплаха за Анимуса на Анонимната. Защо е станало така, можем само да гадаем. Възможно е да чувства бай Иван като свой смъртен конкурент, възможно е и да го усеща като враг, който е с напълно противоположни нему убеждения (не че бай ти Ивана има такива!) и т.н. Съответно, появата на Йогина предизвиква в Анонимната неудържим подтик да отпочне "лайномета". Сега ще го обясня и него, за който не е наясно. :) Всеизвестно е, че бозайниците маркират териториите си с изпражнения, а при заплаха за тях, приматите дори ги защитават като се замерят с фекалии! (По Р.А. Уилсън)... Фактът, че жената не използва алегорични намеци, а включва пряко думи от "гнездото" на "лайно", говори, че тук действа нейният Анимус! :))) Който се пъне и пъне да мята гореупоменатите екскременти, ама бай Иван отдавна е надживял "териториалната верига" и не се впечатлява от таквиз ми ти бомбардировки. Виж, ако беше някой от предишните ми Анимуси... ама това е друга история...:))) Та, Анимусът на Фекаланонимната се ядосва от липсата на реакция според неговите очаквания от страна на "бай Иван" и продължава да действа така - ирационално, агресивно и миризливо...:)

Е, радвам се, че "бай Иван" успя да ми покаже така нагледно и наготово какво нещо е неуправляемият Анимус - затова и отделих такова специално внимание на това "явление" в блога си. И, да, благодарна съм!

...

11.06.2012г. - Соня Петрова - Аеиа