Показват се публикациите с етикет нощен славей. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет нощен славей. Показване на всички публикации

сряда, 10 юли 2013 г.

Песента на нощния славей (медитативно)


Песента на нощния славей затихна -

малките се излюпиха и не му е до песен-изява.

Славейчетата в гнездото

са материализирани песни - нови славеи -

песента не затихва и няма забрава.

В новите славеи тя е.

До следващия май.

...

Метаморфози на Любовта вездесъща -

песен-славей-песен-славей-май.

Песента е нишката, по която Май се вечно завръща

в пещерата-вселена -

материализиран във славея,

който пее,

пак и пак

различна песен, и една и съща.

Извън цикли и вихри-спирали.

Защото нишката-песен

през тях преминава.

И както време-пространството се огъва,

така песента вселената оживява.

...

Дали звездите чуват нощната славеева песен?

Дали тя знае, че я чуват?

А може би я виждат отдалече?

Да видиш песен

е космическо предимство,

което на звездите се полага.

И както славеят на своята любима пее

през нощите на Май,

така звездите свойте песни виждат

в космичния безкрай.

А на човека даден е Прозорец,

през който песните се чуват-виждат,

дори без рима "май-безкрай",

защото не е рима песента,

макар че славеят звезда е.

...

10.07.2013г. Аеиа

четвъртък, 19 април 2012 г.

Нощният славей пееше "ОМ МАНИ ПАДМЕ ХУМ"






Където и да живея,

където и да отида,

той сякаш постоянно е с мен.

Не мога да разбера -

аз ли го следвам,

или той мене.

Независимо от годините.

Само сезоните се повтарят.

Те всъщност са двама. Двойка.

Женската мъти, а Мъжкият й пее.

Но покрай Нея се класирам и аз.

Дай Боже всекиму!

Тази вечер ми се стори,

че един от напевите е:

ОМ МАНИ ПАДМЕ ХУМ

Великата мантра.

Милост.

Compassion.

ОМ МАНИ ПАДМЕ ХУМ

И един поздрав към Сестра, чудя се,

дали Славея не се изяви чрез нея? ;)