Показват се публикациите с етикет портал. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет портал. Показване на всички публикации

четвъртък, 6 февруари 2014 г.

Медитация: Сърцето се здрависва с Бога


Навремето, преди Декартовата "революция", хората са знаели, че Умът е навсякъде из тях, не само в Мозъка. Сърцето е било по-често вместилище на Ума.

...

Сърцето говори на Езика на Електричеството. То се здрависва с Бога. То одухотворява цялото Тяло. Цялата Вселена. Сърцето е и Портал между Ниското и Високото, и основно вместилище на Разум-Чувства.

...

Сърцето пее Песента на Електричеството.

...

Сърцето е Проводник, Приемник, Разпределител и Преводач на Космическите Гръмотевици.

...

СЪРЦЕТО...

...

...

06.02.2014г. Соня Петрова - Аеиа

неделя, 9 юни 2013 г.

Песен за Третото око


Легендата за Камъка вълшебен,

от векове известна в този Свят,

витае скрито в множество Вселени,

в отрязък времеви, свръхнепознат -

обхващащ цялостно пространства, мисли,

съзнания, любови и мечти,

владеещ бързокрилите ни смисли,

тунели звездографски и следи.

Звън от камбана, кукувица вечер,

петел във полунощ,

врабче, омар,

русалка във води соленогрешни,

от захарна тръстика сол и блян -

това е Камъкът,

от някои наричан граал,

от други - гем

тъй философски бавно сричан,

а Мъдростта го пее в ноти

ката ден.

Но само с ноти Чинтамани е невидим,

Той не е знак, но знаците завчас

в Реалности тъй видими облича,

в безнотни песни,

в полети, в захлас...

В единно Единение, което

поражда всичките Числа,

защото без Едно - и Двете

не могат да се проявят в Света.

...

Не е легенда, знае се отдавна,

че вечно съществува този Чип,

божествено-природен, тайнствен, ясен,

в блестящи черепи-сандъци

скрит.

Но от Кого?

И за Кого?

Негласно

живее Той,

безкрайно гласовит.

И търсят го -

в Пространства и Вселени,

във Времена, наклони, кванти, дим,

във знаци и вселенски уравнения,

във пещери, води и огън син.

А Той е Тук,

и Там,

и често дреме...

Веднъж събуден -

Той не ще заспи.

...

09.06.2013г. Аеиа

неделя, 9 декември 2012 г.

К.О.Н. - Consciousness Open to Noosphere


Ужасяващ студ! Сняг, виелици, красота - стига да ги гледаш от закрито място, седейки някъде край огън, с куче, легнало в краката ти и котка, предяща в скута. Изведнъж се сещам за конете. Зарязвам зимната идилия и тръгвам. Това е някаква телепатия - Кобилата ме вика. Май иска да ме води някъде...

Вървя едва-едва, но все пак напредвам през вятъра и носещия се, пробляскващ сняг. Успявам да го видя, нищо че ми влиза в очите. Пътят до конюшнята е дълъг, особено в такава зима. Започвам да вървя на автопилот - знам, рептилоидният ми мозък няма да сбърка посоката - а докато трае това сляпо вървене, хаотизмът на мислите се втурва с пълна сила навсякъде.

...Връзката човек-кон. Ако не бях убедена, че кентаврите са истински същества, щях да мисля, че са създадени от хората-ездачи. Някога, някъде, един човек яхнал кон - или конят привлякъл човека да го яхне, обещавайки му, че ще го заведе на места, където човешки крак не е стъпвал и човешко око не е поглеждало. Двамата се слели след този експеримент - и ето ти Кентавър. После се появили и други Кентаври. А още по-после решили да се разделят отново. И пак се пръкнали отделно хора и отделно - коне. Но вечната връзка останала. Сега има автомобили, в които са скрити "есенции на коне". На много коне. Опияняващо е да яздиш наведнъж 100-200-300 коня! Но Връзката, ах, Връзката, винаги е Едно-С-Едно. Съ-Знание. Знаеш с някой друг... Дали по тази причина Учителите, които имат хиляди и дори милиони Ученици, в крайна сметка губят своята Сила? Защото Връзката Винаги е Едно-С-Едно. Едното със Самото Себе Си.

...Всеки Кон е различен. Всеки е Вълшебен. Има ли я Връзката - ще можеш да навлезеш във Вълшебството. Ако я няма - за теб това е "просто кон"...

...Конят причинява променено състояние на съзнанието - също като магическите растения и гъбите на шаманите...

...И Кобилата, към която сега вървя на автопилот, е отчайващо вълшебна. Когато я яхна, ме отнася в най-различни светове. Минава през портали - порталите са... всички цъфнали цветове на Рози. Всеки един Розов Цвят е Портал. Досега сме били в безброй причудливи и напълно нови за мен светове. Ако го разкажа на някой, ще ме вземе за луда. Нормално! Розата си е Роза, не е Портал. И как може Кобила да мине през Роза? Че и с ездачката на гърба й?

...Обаче - къде в тая Зима ще срещнем цъфнала Роза? Май моята Кобила нещо се е объркала. Или просто й е писнало да стои в конюшнята и да дебелее по зимному - и иска преждевременно да полети из полята. Еееххх, каква енергия имат конете в началото на Пролетта! Принудени да стоят мирно цяла Зима, те концентрират Енергия, която напролет се взривява с бясна Сила... Но сега е Зима. И то страховита! Защо ли ме вика?

...

Пристигам при конюшните. Едва отварям вратата - виелицата ме избутва и сякаш не иска да ме пусне да вляза. Вътре конете тропат бясно с копита, пръхтят, цвилят - сякаш ме пришпорват да не се давам на Вятъра, да действам!

Успявам!

Оседлавам набързо Кобилата, изкарвам я навън. Виелицата не й прави впечатление. Вече навън, затварям пак Вратата - отново под съпровода на цвилене и тропане с копита. Залоствам я. И тръгваме.

Тръгваме! Сигурна съм - в тази Зима всички Рози са дълбоко под снега, няма никакви Цветове! Порталите са Затворени!

Кобилата, разбира се, чува мислите ми. Нали сега сме във Връзка. Нали сме Едно. Чувам я, че се хили подигравателно. Ами да! Ето го Портала! Една огромна Ледена Роза стои пред нас. Кобилата забива копита в снега. После се обръща, отдалечава се, засилва се - еееххх, тя обича да прави такива ефектни представления - така минаването през Портала е още по-впечатляващо.

И хоп! Минаваме... Преди да минем, в един ужасно кратък миг, аз виждам, че в средата на огромната Ледена Роза има една малка, истинска, цъфнала Червена Роза. Значи - Двоен Портал!

...

09.12.2012г. Аеиа