Показват се публикациите с етикет астрология. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет астрология. Показване на всички публикации

четвъртък, 21 март 2013 г.

Зодии ли? Да се родиш на Екватора


Има нещо в астрологията. Понякога и аз я ползвам, отчитам влияния, правя връзки - дори само като вид мандала да използваш "рисунката" на планетите, звездите и точките, пак може да е от полза - вкарва ти "съзнанието" в определен режим на мислене и възприятие, и можеш да си направиш полезни и практически изводи.

Но не мога да спра да се чудя, отчитайки различната слънчева активност по различно годишно време и в различни части на Земята, дали хората, родени на Екватора, са винаги еднакви? Защото, така наречените неправилно "зодии", всъщност се определят от различната слънчева активност. Затова например Овните са взривяващо енергични - по овенско време Слънцето събужда Природата в умерените ширини и всичко напира да се вдига, да пробива и да излиза на бял свят. И така нататък.

Та как стои въпросът с Екватора? Там Слънцето е винаги еднакво. Разбира се, не самото Слънце, просто планетата ни е така разположена спрямо него.

Напоследък е много разпространена модата майките, които раждат със секцио, да си изчисляват астрологично кога да се роди бебокът. Към тази мода бих добавила - ако искате да избегнете слънчевите зодиакални знаци, и бебето да не е подвластно на "зодиите" - раждайте на екватора!

...

21.03.2013г. Аеиа