Показват се публикациите с етикет слънчево изригване. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет слънчево изригване. Показване на всички публикации

четвъртък, 26 януари 2012 г.

Драконът дойде с яко Слънчево изригване и още по-яка Вода – макар и в твърдо агрегатно състояние!


Когато съобщиха за силното изригване на Слънцето – което съвпадна с настъпването на годината на Дракона – нямаше как да не го свържа с него... Да, казват, че слънчевата активност влияе на Земята и на земните дела. Не знам как ще се отрази тя например на обществото на многочетинестите червеи – сигурно и при тях ще има отражение – за мен е интересно какво ще става при Хората... Със сигурност ще има активизиране, няма начин!

Учудвам се обаче защо по телевизиите сутринта бърбореха за „снежната блокада”!? То е ясно, че Драконът си показва снежно-водните драконски рога, но ... Обстановката наистина беше сложна... Спомням си обаче, че когато бях първи клас, имаше мнооого по-големи снегове. А това е било отдавна – нито е имало такава техника, каквато има днес, нито нищо! Явно свикнахме на безснежие и зимата, макар и теоретично добре да знаем, че отдавна е настъпила, винаги ни изненадва... А вече пренеслите се в По-хубавия свят баби и дядовци твърдят, че навремето снегът бил по два-три метра висок – и се придвижвали между къщите по тунели, изкопани в снега!

Ех, Зима! 

...