Показват се публикациите с етикет творение. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет творение. Показване на всички публикации

сряда, 29 януари 2014 г.

Легенда за Усмивката


Ние, хората, сме различни видове. Да, това всеки го знае. Някои дори знаят, че не е възможно двама души да живеят в една и съща реалност. Незнаещите предното, постоянно се стремят да вкарат всички в своята си реалност и, ако не успеят, мислят, че "другореалниците" са луди или нереалистично възприемащи околната среда.

Ех, отклоних се, но и това отклонение в случая се отнася към видовете хора - така че, не е съвсем кривване от правия път.

Днес ще пиша за двата вида, които:

а.) харесват усмивките;

б.) не харесват усмивките;

И по-специално - за б.).

Моля, долунаписаното да не се приема насериозно, то е просто една моя фантазия, на която и аз не вярвам. Казвам го това, защото ми се е случвало да пиша измишльотини за нови конспирации и подобни неща, и някои читатели ги вземат за самата истина. Та трябва да им се обяснявам. Други пък се чудят дали не съм луда. Да си се чудят! В крайна сметка, способността да изпитваш учудване е Дар Божий... И е висша чест за всеки, ако може да го предизвика в някой от ближните си.

...

Когато Бог решил да сътворява човека, викнал на съвет всичките си досегашни творения - искал да покаже уважение към тях, пък и да ги подтикне към творчество. Защото те основно се радвали на сътворения от Бога свят, и малко били позабравили този си аспект - творческия.

Дошли буболечките, червеите, раците, рибите, водораслите, дърветата, тревите, цветята, гъбите, бактериите, вирусите, прионите, земноводните, влечугите, минералите, членестоногите, птиците, животните, и още някои - но няма да изброяваме всички, защото мястото няма да стигне.

Започнали дебатите. Установило се, че би било най-добре човекът да е със структурата на бозайник. Но всички други се разсърдили - повече или по-малко. Чувствали, че не е честно Бог да създаде "венеца на творението" си само по бозайнически шаблон.

Чудил се Бог, чудил се как да постъпи, за да не останат с лошо чувство не-бозайниците. Една от разликите, които виждал между бозайници и небозайници, била тази, че бозайниците се плашели, ако друго същество им покажело зъбите си. Някои, разбира се, не се плашели, но пък се настройвали нападателно, спрямо зъбещия се. А всички небозайници нямали отношение към озъбването или показването на зъбите. Помислил малко Бог, разбира се, по Божествен начин, който няма нищо общо с човешкия, и решил:

Половината от хората ще се плашат или ще нападат, като видят показани зъби. Другата половина - няма да се плашат или нападат, а ще им харесва.

Творенията, обаче, отново не били доволни. Искали още промени.

Но, все пак Бог не желаел да му се налагат чак до такава степен, затова отсякъл:

- Добре! Озъбването при човека всъщност няма да е знак за агресия, както е при животните! Обратното! То ще е показател за добри намерения и откритост. Но, както вече решихме, някои хора ще възприемат усмивките като животни.

...

Други - като Дъбове например....

...

29.01.2014г. Соня Петрова - Аеиа

вторник, 17 декември 2013 г.

Най-голямата лъжа - плътта е тленна...!


Не мога да разбера, а и не ми е необходимо - кой мъдрец измисли великата мисъл, че

"ПЛЪТТА Е ТЛЕННА" ???

Това е огромна лъжа!

Ще се повторя, но не мога да не го напиша пак - прието е, че материята, включително и плътта, се състои от атоми. Разбира се, има и податомни частици, и под-под-томни - и така до безкрай, но...

Но - никой не може да унищожи дори един-единствен атом. Теоретично, но недоказано емпирично и всякак, се твърди, че атом може да бъде унищожен, единствено, ако се срещне с анти-атом. По-правилно - материя да се срещне с анти-материя.

И така...

От горната лъжа, следват много глупашки разделения. На материалисти и идеалисти. На теисти и атеисти. На глупаци и умници. И така - отново - до безкрай.

Една лъжа, безброй деления.

И неуважения към Творението.

Я ти сътвори един атом и тогава говори! Че плътта е нещо "низше"...

...

...

17.12.2013г. Аеиа

събота, 18 август 2012 г.

Работно обяснение на съзнанието (простичко)




Всъщност, това не е точно обяснение, защото дори не знам с Кого се обяснявам. :) И така, изхождам от условно аксиоматичното твърдение, бе Бог бил създал Човека по свой образ и подобие. Втората "аксиома", която ползвам за "Изход" е донякъде източната визия, че Бог е ВЪВ всичко и Е всичко. И няма да се простирам във видимата и условно позната ни вече Вселена, а ще се огранича само с планетата Земя.

Ако цялата Земя е Бог, то значи моето съзнание е същото като Земята. Има собствена структура, поставено е в определени външни условия, и е населено с безброй живи, полуживи и неживи същества. Аз, като човек, никак не познавам Земята. Не знам какво е да си дърво, нито как се чувства то, какво го вълнува, как оцелява, какво го радва и т.н. Не знам какво е да си вирус, мравка, ураган, океан, извор, червей, книга, цирей, домат, друг човек, куче, сфинкс, пирамида, колиба, риба, отвертка, катедрала, релси, вода, диамант, бакелит, тюлен, пръст, крава... Няма да изброявам.

Оказва се, че аз, макар да живея на Земята, не знам почти нищо за нея и населяващите я същества. Нито ги познавам поименно и лично, нито мога да ги обхвана всичките, нито видово мога да изживея това, което те изживяват. Не мога да надникна в света през техните очи, носове, осезание, трети очи и пр. и пр.

Същото е и моето съзнание.

Егати!

:)))))))

18.08.2012г. Аеиа